Historyczne II miejsce na mityngu w Sokołowie Podlaskim

Opublikowano: 29 kwiecień 2019, 13:11 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

28 kwietnia w Sokołowie Podlaskim odbyła się ostatnia runda VII Mityngu Pływackiego, w której to oprócz miejscowego klubu Neptuna i UKS Delfin Garwolin udział wzięła Orka Ostrów Mazowiecka i Barakuda Mińsk Mazowiecka. Klub z Garwolina reprezentowało 45 osób, a ich bardzo dobre starty przełożyły się na sklasyfikowanie Delfina na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej.

W Sokołowie pływacy z Garwolina zdobyli łącznie 21medali (9 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe ). Złote medale zdobyły: Siwek Barbara ( 25m motyl i 50m dowolny ), Frąckiewicz Emilia ( 50m motyl i 100m zmienny ), Więckowska Alicja ( 100m grzbiet i 100m dowolny ), Sikora Agata ( 25m klasyk ), Jonak Jagoda ( 50m motyl ) oraz Sitnik Jakub ( 100m grzbiet ). Srebrnymi medalistami zostały: Kot Małgorzata ( 50m motyl ), Szczerba Karolina ( 50m grzbiet ), Gałązka Katarzyna ( 100m klasyk ), Jonak Jagoda ( 100m zmienny ) oraz Gontarz Maciej ( 50m motyl i 100m dowolny ), Poszytek Filip ( 25m grzbiet ) i Trzciałkowski Dominik ( 50m klasyk ).

Brązowe medale dla Delfina zdobyły: Karczmarczyk Julia ( 50m motyl ), Gałązka Katarzyna ( 50m motyl ), Małaj Maria ( 100m grzbiet ) oraz Kaczorowski Miłosz ( 100m dowolny ). Ostatnią konkurencją rozgrywaną podczas zawodów była sztafeta 6 x 50m dowolny, w której to chłopcy z Delfina wywalczyli II miejsce a byli to: Stefan Baran, Poszytek Filip, Gontarz Maciej, Kaczorowski Miłosz, Siwek Stanisław i Sitnik Jakub.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na podsumowanie całego cyklu VII Mityngu. W tym roku po raz pierwszy byli wyłaniani najlepsi zawodnicy za zdobyte punkty FINA. Taka nagroda przypadła dwóm  zawodniczkom z naszego powiatu. Wśród najmłodszych zawodniczek klasyfikację najlepszej zawodniczki całego Mityngu wygrała Siwek Barbara, podopieczna trenera Łukasza Zawadzkiego oraz Więckowska Alicja, która zwyciężyła wśród najstarszych zawodniczek, a trenująca na co dzień pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego. Dziewczęta za swoje osiągnięcia otrzymały pamiątkowe statuetki. Na koniec zostały podliczone punkty stanowiące punktację klubową.

Zawodnicy Delfina startujący w kategorii I ( 10 lat i młodsi ) oraz III  ( 14 lat i starsi ) zostali sklasyfikowani na II miejscu, a zawodnicy kategorii II (11 ? 13 lat ) wywalczyli 3 miejsce. W ogólnej klasyfikacji klubowej UKS Delfin Garwolin został sklasyfikowany na II miejscu co jest historycznym wydarzeniem, gdyż zawsze w tej klasyfikacji zajmowaliśmy III miejsce. Za poszczególne rozstrzygnięcia w klasyfikacji drużynowej Kluby zostały nagrodzone okazałymi pucharami. - Wywalczenie II miejsca w klasyfikacji drużynowej pokazuje jaki zrobiliśmy progres przez ostatnie lata. Co roku Nam brakowało co raz mniej punktów do drugiego miejsca, aż w końcu udało się nam to osiągnąć. Jest dowód wykonanej ciężkiej pracy przez Naszych zawodników ? podkreślają jednocześnie trenerzy UKS Delfin Garwolin. Obecnie sztab trenerski stanowią Łukasz Biernacki, Wojciech Mianowski, Łukasz Zawadzki oraz Waldemar Makowski.