Agata Szaniawska wicemistrzynią ogólnopolskich igrzysk!

Opublikowano: 26 kwiecień 2019, 20:07 Kategoria Sport
lekkoatletyka

W miejscowości Kamion k/Wyszogrodu odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach na przełaj. Srebrny medal wywalczyła Agata Szaniawska z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie.

Aby wystartować w tej imprezie, trzeba było przebrnąć przez trzystopniowe sito eliminacyjne ? mistrzostwa powiatu ? mistrzostwa regionu siedleckiego i mistrzostwa województwa mazowieckiego, skąd awans uzyskiwało sześć pierwszych miejsc.

Reprezentantki naszego powiatu, Agata Szaniawska, uczennica III klasy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, Olga Świesiulska, VIII klasa  Szkoły Podstawowej  w Głoskowie i Aleksandra Borkowska, VII klasa Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie, godnie reprezentowały tym razem swoje szkoły i zajęły bardzo wysokie miejsca. Tytuł wicemistrzyni Ogólnopolskich Igrzysk w biegu na 1500 m wywalczyła Agata Szaniawska ? opiekun Dariusz Kowal, która w walce o II miejsce, pokonała na finiszu o centymetry, Paulinę Kander z Otwocka. Pierwsze miejsce przypadło Oldze Grabowskiej z Warszawy.

W kategorii klas ósmych ? dystans 1500 m, świetnie spisała się specjalizująca się w biegu na 300m Olga Świesiulska ? opiekun Marcin Możdżonek, która zajęła doskonałe VII miejsce. Na pochwałę zasłużyła również trzecia  z naszych reprezentantek ? Aleksandra Borkowska ? opiekun Jolanta Paziewska. Ola  w biegu na 1000m, a był to dla pierwszy start  w imprezie  o takiej randze, została sklasyfikowana w pierwszej ósemce Igrzysk, co jest bardzo dużym osiągnięciem tej utalentowanej lekkoatletki.