reklama

baner projekt 

reklama

Wielki turniej już za tydzień

Opublikowano: 02 grudzień 2011, 21:02 Kategoria Sport
piłka nożnaturniej Piesiewicza
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Osiem drużyn z różnych zakątków Polski i dwa dni piłkarskich zmagań. W przyszły weekend w Garwolinie rozegrany zostanie IX Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy rocznik 1998 r. im. Jana Piesiewicza. To od tej imprezy kariery zaczynali Radosław Majewski, Daniel Mąka, Grzegorz Piesio.

Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza rozgrywany jest od roku 2002 .Pierwszy został przeprowadzony w ramach obchodów 80-lecia GKS Wilga Garwolin z inicjatywy pracownika samorządowego Dariusza Zająca.

W latach poprzednich w Garwolinie gościły między innymi takie kluby jak: Agrykola Warszawa, Amica Wronki, Arka Gdynia, Polonia Warszawa, a nawet goście z zagranicy - MKS Slovan ze Słowacji. W turnieju brali udział zawodnicy, którzy z powodzeniem rozwijają swoją karierę. Po parkiecie garwolińskiej hali za młodu biegali m.in. Radosław Majewski (obecnie Nottingham Forest), Daniel Mąka (Polonia Warszawa), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok) czy Maciej Górski (Legia Warszawa).

reklama


- Widać że nasz turniej ma już swoją określoną rangę .Jest dobrze postrzegany nie tylko w środowisku lokalnym, ale również w całym kraju , o czym świadczy lista klubów, które raz biorąc udział, chętnie do nas wracają w kolejnych latach. Mamy satysfakcję, że zawodnicy którzy jako dzieci zdobywali nagrody indywidualne, potwierdzali trafność naszych wyborów w dalszych latach swojej przygody piłkarskiej, włącznie z występami w Ekstraklasie i reprezentacjach różnych szczebli - przekonują organizatorzy turnieju.

W tym roku w zmaganiach weźmie udział 8 drużyn ? Wilga Garwolin, Hutnik Kraków, Pogoń Siedlce, Top 54 Biała Podlaska, Bałtyk Gdynia, GKS Bogdanka S.A., Korona Kielce i Wossm Kraków. Turniej rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia o godzinie 11.00.

Jan Piesiewicz był człowiekiem, który swoje dorosłe życie - serce, siły, umiejętności i czas poświęcił na tworzenie samorządności. Swoją społeczną aktywność rozpoczynał w Komitetach Obywatelskich pierwszej kadencji odrodzonego samorządu Miasta Garwolin. Był przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego rady miejskiej. W drugiej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. Pełniąc tę funkcję, wykazywał wielkie poczucie odpowiedzialności za losy Garwolina. Przyczynił się między innymi do budowy hali sportowo- rekreacyjnej i wielu innych inwestycji. Od 1998 roku był radnym rady powiatu garwolińskiego. Szukał kompromisów dla dobra swej małej ojczyzny - Ziemi Garwolińskiej. Nie potrafił odmówić pomocy tym, którzy się do niego zwrócili. Odchodząc z tego świata zostawił pamięć o dobrych czynach.

JuDy


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz