MOW Borowie Mistrzem Polski!

Opublikowano: 15 kwiecień 2019, 17:47 Kategoria Sport
mowborowiewola rowskafutsalmp

W dniach 13-14 kwietnia 2019 na Hali Sportowej w Borowiu odbył się turniej finałowy  XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych  Borowie 2019. Złote medale wywalczyli gospodarze imprezy.

Po raz trzeci turniej rozgrywany był na Ziemi Borowieckiej. Patronat nad turniejem objęli:  Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystki Pani Anna Krupka, Poseł na Sejm RP Grzegorz  Woźniak, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Organizatorem był Dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Pan Zbigniew Karwowski.

W mistrzostwach udział wzięły cztery drużyny wyłonione w eliminacjach do turnieju finałowego (piąta drużyna w ostatniej chwili wycofała się) oraz ubiegłoroczny Mistrz Polski MOW Trzebież i gospodarze: Borowie i Wola Rowska. Turniej rozpoczął się w sobotę rano od uroczystego wprowadzenia drużyn i odśpiewania hymnu narodowego. Potem były powitania gości i okolicznościowe przemówienia i wygłoszona formuła otwarcia turnieju. Odśpiewany został przez wychowanka MOW Borowie hymn mistrzostw i można było przystąpić do rozgrywek, zgodnie z dokonanym przed rozpoczęciem losowaniem na grupy.

W fazie grupowej padły wyniki:

Borowie – Gostchorz 4-1

Kamionek Wielki – Jaworze 3-1

Łobżenica – Trzebież 4-2

Borowie – Kamionek Wielki 4-1

Wola Rowska – Łobżenica 1-0

Gostchorz – Jaworze 1-4

Borowie – Jaworze 5-1

Wola Rowska – Trzebież 2-2

Gostchorz – Kamionek Wielki 1-2

Po tych rozgrywkach grupowych tabele grupowe prezentowały się następująco:

Grupa A

1. MOW Borowie

3

9

13:3

2. MOW Kamionek Wielki

3

6

6:6

3. MOW Jaworze

3

3

6:9

4. MOW Gostchorz

3

0

3:10

Grupa B

1. MOW Wola Rowska

2

4

3:2

2. MOW Łobżenica

2

3

4:3

3. MOW Trzebież

2

1

4:6

O piąte miejsce zostały rozegrane mecze:

Gostchorz – Trzebież 1-4

Gostchorz – Jaworze 3-3

Trzebież – Jaworze 2-2

W półfinałach natomiast:

Borowie - Łobżenica 4:0

Wola Rowska - Kamionek Wielki 0:2

Mecz o brązowy medal:

Wola Rowska – Łobżenica 2-4

Mecz o złoty medal:

Borowie – Kamionek Wielki 3-2 (po dogrywce)

Ostateczna kolejność

  1. Borowie 2. Kamionek Wielki
  2. Łobżenica
  3. Wola Rowska
  4. Trzebież
  5. Jaworze
  6. Gostchorz

Król strzelców – Michał Łopato (MOW Borowie) – 8 trafień

Najlepszy Zawodnik MVP – Michał Łopato (MOW Borowie)

Najlepszy Bramkarz – Patryk Chowaniec (MOW Borowie)

Na zakończenie turnieju odbyła się dekoracja medalowa. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz gadżety ufundowane przez PZPN, wyróżnieni indywidualnie statuetki i nagrody. Najlepsze trzy drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego – fundatorem ich był Dyrektor Zbigniew Karwowski. Fundatorem pucharów i medali byli Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Gmina Borowie.

Dekoracji i wręczania nagród dokonali: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Wicestarostwa Iwona Kurowska, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Kazimierz Sionek, Paweł Kassyk z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Pan Zbigniew Karwowski. Osoby i instytucje, które przyczyniły się do organizacji turnieju uhonorowane zostały Podziękowaniami oraz kubeczkami „Przyjaciel MOW Borowie i Mistrzostw”.

Podczas turnieju odbyła się też promocja książeczki o MOW Borowie, historii mistrzostw Polski w halówce oraz roli sportu przy resocjalizacji młodzieży. Dokonania tego opracowania podjął się główny organizator turnieju Tomasz Majczyna.

W Borowiu też, dzięki zwycięstwu chłopaków z MOW Borowie, został po raz pierwszy okazały Puchar Przechodni Wójta Gminy Borowie za zdobycie Mistrzostwa Polski. Trenerem Mistrzów Polski jest Łukasz Mikulski.

mat. pras.

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież