Zamiast zwycięstwa, tylko remis Wilgi ze Spartą

Opublikowano: 13 kwiecień 2019, 21:06 Kategoria Sport
wilga garwolinsparta jazgarzew

Wciąż bez wygranej w rundzie wiosennej zostaje Wilga Garwolin. GKS zdobył pierwszy ligowy punkt w tym roku, remisując ze Spartą Jazgarzew 1:1 (0:1).

Od początku dzisiejszego spotkania gospodarze narzucili sąsiadom z tabeli swój styl gry. Pierwsze minuty należały do Wilgi, która częściej była przy piłce, nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe. Goście nastawiali się głównie na kontry oraz stałe fragmenty gry. W 12. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Kamilowi Domańskiemu, który próbował z rzutu wolnego zaskoczyć Axela Gandarelę.

W 24. minucie Kamil Zawadka płaskim strzałem próbował zaskoczyć bramkarza Sparty, ale Almir Erden był na posterunku. Niestety dla gospodarzy, kolejna groźna akcja pod bramką GKS zakończyła się otwarciem wyniku. W 27. minucie z prawej strony w pole karne piłkę wrzucił Łukasz Zając, a strzałem życia z przewrotki popisał się Bartłomiej Bobowski. Przed przerwą dwukrotnie przyjezdnych przed utratą gola ratował Erden, który końcami palców obronił próby Kacprów Kowalskiego i Kozikowskiego.

Druga połowa przed 45 minut wyglądała bardzo podobnie. Wilga atakowała, Sparta liczyła na kontry. Starania gospodarzy przyniosły skutek w 78. minucie. Sebastian Papiernik wykonywał rzut wolny przy bocznej linii pola karnego. Piłka nie dotknęła żadnego z wbiegających w pole bramkowe zawodników i wpadła do siatki zaskoczonego Erdena. Piłkę na wagę trzech punktów na 30 sekund przed końcem miał Kamil Zawadka. Strzał napastnika z 11 metrów był jednak za mocny. W drużynie z Jazgarzewa bliscy zakończenia akcji golem byli Bobowski i rezerwowy Marcel Mich.

Zespół z Garwolina zdobył dzisiaj pierwszy punkt wiosną. – Zabrakło skuteczności, bo zdominowaliśmy przeciwnika w całym meczu – skomentował krótko trener Wilgi Daniel Milewski.

W następnej kolejce GKS zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Karczew. Jutro mecz 20. kolejki rozegra Orzeł Unin, którego przeciwnikiem na własnym boisku będzie Pilica Białobrzegi (godz. 16).

Aktualizacja, 14 kwietnia, godz. 19.40. Orzeł Unin przegrał na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi 0:2, tracąc oba gole w drugiej połowie. Za tydzień zespół z gminy Górzno zagra z KS Raszyn.

Wilga Garwolin – Sparta Jazgarzew 1:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Bobowski 37` (as. Łukasz Zając) –Sebastian Papiernik 78` (z rzutu wolnego)
Widzów: ok. 100
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski, Pyra, Alot (67` Świder), Rękawek (82` K. Zalewski), Paszkowski, Kowalski, S. Papiernik, Kamil Zawadka.