Historyczny sukces siatkarzy SP nr 2

Opublikowano: 11 kwiecień 2019, 12:34 Kategoria Sport
siatkówkadwójka

Podopieczni Edmunda Kopyścia, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, zdobyli wicemistrzostwo regionu w siatkówce chłopców. To pierwszy medal na tym szczeblu w siatkarskiej historii szkoły.

Turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Gimnazjady Międzypowiatowej odbył się w siedleckiej hali OSiR.  Na parkiecie miejscowego KPS zmierzyło się czterech mistrzów powiatów, wyłonionych w turniejach półfinałowych.

W pierwszym półfinale gospodarze ze SP 1 Siedlce pokonali SP Dobre 2:0, w drugim SP 2 Garwolin wygrała z SP Kałuszyn 2:0 (14, 9). Brązowe medale zdobyli uczniowie z Kałuszyna po zwycięstwie 2:0 z rówieśnikami z Dobrego. W wielkim finale gospodarze, mający w składzie ligowych kadetów KPS, pokonali po walce zawodników z Garwolina 2:0 (22, 17).

- Dziękuję całej drużynie „Dwójki” za srebrny medal w regionie oraz poziomu gry jaki pokazali. W historii szkoły to pierwszy medal w siatkarskich szóstkach na tym szczeblu – komentuje trener Edmund Kopyść.

Skład srebrnych medalistów: Jakub Majewski, Filip Przybysz, Kacper Kędziorek, Jakub Grzechnik, Jan Afrykański, Jakub Ptasiński oraz Kamil Kałaska, Piotr Michalik, Oskar Kachniarz, Bartek Kachniarz, Eryk Cacko, Mateusz Szarek.

red.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież