Pobiegli do wiosny

Opublikowano: 09 kwiecień 2019, 13:38 Kategoria Sport
GPZGCSiKTruchtacz.plbieganie

125 osób wzięło udział w „Biegu do wiosny” inaugurującym tegoroczny cykl biegowy Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Na starcie pojawili się zarówno weterani zawodów, jak i debiutanci. Młodzi i całkiem dojrzali amatorzy biegania.

Zawody odbyły się w niedzielne popołudnie na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze”. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl 4 biegów organizowany już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zgodnie z tradycją na początku kwietnia uczestnicy zawodów biegiem witają wiosnę – każdy na dystansie odpowiednim do swojego wieku. Organizatorzy przewidzieli 4 biegi na różnych dystansach dla dzieci oraz bieg główny dla zawodników powyżej 16. roku życia, w którym do przebiegnięcia jest blisko 5 km.

W pierwszych zawodach w tym roku w biegach dla dzieci triumfowali: Zuzanna Turek, Karol Borkowski, Natalia Ślińska, Bartosz Głowala, Szymon Kołnierzak, Agata Świesiulska, Stanisław Szałas i Aleksandra Kania.

W biegu głównym zwyciężył Maciek Konieczny, który wyprzedził Mateusza Kierzkowskiego (II miejsce) i Daniela Marciniaka (III miejsce). Wśród pań najlepsza była Daria Paśnicka, przed Iwoną Oleksiak (II miejsce) oraz Agatą Zboiną (III miejsce). Wyróżniono także biegaczy w kategorii 50+ - Andrzeja Kozłowskiego (I miejsce), Krzysztofa Majka (II miejsce), Andrzeja Szałasa (III miejsce) i Hannę Wiśnicką (I miejsce).

Jak zawsze na wszystkich czekały na mecie pamiątkowe medale, a ci, którzy wybiegali sobie podium odebrali z rąk dyrektora CSiK Jarosława Kargola dyplomy.

Przed uczestnikami VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jeszcze 3 biegi. Jeśli ktoś nie pobiegł w pierwszym biegu, a chciałby wziąć udział w zawodach i zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej nie może przegapić już żadnego z pozostałych biegów. Kolejne zawody 12 maja – tym razem w Leszczynach podczas corocznego Święta I Pułku Strzelców Konnych

łk

fot. CSiK

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież