Wyjazdowe porażki naszych IV-ligowców

Opublikowano: 09 kwiecień 2019, 11:39 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninoskar przysuchaznicz pruszków

Bez zdobyczy punktowych z wyjazdowych spotkań 19. kolejki IV ligi wróciły zespoły Wilgi Garwolin i Orła Unin.

GKS uległ Oskarowi Przysucha 1:3. Początek spotkania z trzecią drużyną w tabeli nie zwiastował porażki. W pierwszych minutach goście prowadzili grę, a przed szansą na gola stanęli Arkadiusz Zalewski i Sebastian Papiernik. Wyżej notowani gospodarze przejęli inicjatywę w drugiej części pierwszej części meczu. Efektem tego była bramka na 1:0 autorstwa Damiana Kołtunowicza strzelona w 30. minucie gry. Wilga powinna schodzić do szatni z remisem. W doskonałej sytuacji przed bramką Oskara w piłkę nie trafił Kamil Zawadka. Wcześniej Axel Gandarela obronił rzut karny zawodnika z Przysuchy.

Po zmianie stron miejscowi szybko podwyższyli prowadzenie. Wilga rzuciła się do odrabiania strat. Udało się wykorzystać jedną z trzech okazji. Damian Papiernik wyrzucił piłkę z autu. Futbolówkę w pole karne przedłużył Kamil Zawadka, a Sebastian Papiernik wypracował sobie sytuację w polu karnym, lobując głową bramkarza Oskara. W ostatnim kwadransie najbliżej wyrównania był Kamil Zawadka. Gospodarze w doliczonym czasie gry ustalili wynik meczu po akcji z kontry.

Znicz II lepszy od Orła

W niedzielny poranek Orzeł Unin zagrał ze Zniczem II w Pruszkowie. W pierwszej połowie goście zagrali słabo, wykorzystali to gospodarze, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie. Obraz gry po zmianie stron ulęgnął zmianie. Goście zagrali odważniej i stworzyli trzy dogodne sytuacje do wyrównania. Dwóch nie wykorzystał Krystian Parzyszek, przed szansą stanął także Dariusz Osica. - Przynajmniej jedna z tych sytuacji powinna zakończyć się golem i wyrównaniem. Znicz w końcówce strzelił dwa gole z kontry i było po meczu ? komentuje trener Orła Marcin Wrzosek.

W sobotę o godz. 16 Wilga zagra u siebie ze Spartą Jazgarzew. Dzień później Orzeł podejmie na własnym boisku Pilicę Białobrzegi (godz. 15).

Oskar Przysucha ? Wilga Garwolin 3:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Sebastian Papiernik 76` (as. Kamil Zawadka)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (82` Pyra), S. Papiernik, Rękawek (63` Cichecki), Kowalski, Paszkowski (50` Migas), A. Zalewski (68` Alot), Kamil Zawadka.
Znicz II Pruszków ? Orzeł Unin 3:0 (1:0)
Orzeł: Seroczyński, Gora, D. Szczęśniak (90` Górski), Korgul, B. Szczęśniak, D. Matysiak, Dróżdż, Sitarek, Osica, Zalewski, Parzyszek.