W Hali Stulecia zagrali dla Mai

Opublikowano: 07 kwiecień 2019, 17:08 Kategoria Sport
maja borkowskameczhala stuleciagarwolinparysów

Dużo bramek, jeszcze więcej śmiechu i radość na buzi głównej bohaterki. W Hali Stulecia w Garwolinie rozegrano charytatywny mecz na rzecz Mai Borkowskiej. W zespole gwiazd zagrali m.in. członkowie Kabaretu Czwarta Fala.

4-letnia Maja z Parysowa urodziła się z wrodzoną wadą biodra, aplazją stawu piszczelowo-strzałkowego. Co to oznacza? Że nie może jak inne dzieci swobodnie chodzić, biegać, skakać. Dzięki otwartym sercom i portfelom wielu osób udało się uzbierać 400 tys. zł w ramach zbiórki "Stawiamy Maję na nogi".

Pod koniec stycznia dziewczynka przeszła operację, której podjął się dr Paley światowej sławy ortopeda z USA. Przed Mają i jej rodzicami jeszcze bardzo długa droga, aby dziewczynka mogła się swobodnie poruszać. – Jesteśmy na etapie rehabilitacji. Za ponad miesiąc będziemy mieli już protezę, z którą będziemy uczyć sie chodzić – mówią rodzice Mai Agnieszka i Łukasz. Jak dodają, po raz kolejny są zaskoczeni pomocą okazywaną córce, która płynie od anonimowych osób.

Rodzina Borkowskich przyjechała dzisiaj do Garwolina, gdzie w Hali Stulecia odbył się mecz charytatywny zorganizowany z inicjatywy Mariusza Wichowskiego. Na parkiecie naprzeciw siebie stanęły zespoły Górnika Górna Miastków Kościelny i zespołu Pomagam. W barwach tych ostatnich kibice zobaczyli m.in. Mateusza Lewkowicza i Bartka Cedro z Kabaretu Czwarta Fala. Trzeci kabareciarz Damian Labieda, wcielił się w rolę komentatora obok Marcina Makaruka.

Spotkanie dostarczyło wielu emocji, nie tylko sportowych. Sędziowie przygotowali wiele atrakcji w postaci grania dwoma piłkami czy weryfikacji VAR prosto z wiekowej walizki. W regulaminowym czasie padł remis 6:6. W serii rzutów karnych do poprzeczki 4:3 lepszy okazał się zespół gwiazd. Dzisiejszego popołudnia to nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i pomoc Mai. Datki do puszek można był wrzucać przy okazji malowania twarzy, przy bufecie czy podczas konkursu rzutów karnych. W przerwach mecz wystąpiły tancerki i gimnastyczki z MGT UKS No Name.

Podczas otwarcia meczu powodzenia uczestnikom życzyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. W barwach zespołu gwiazd zagrali m.in. wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała. Do Hali Stulecia nie przyjechał ostatecznie raper KaeN, który wysłał pozdrowienia do uczestników imprezy.

Aktualizacja, godz. 17.35. Na rzecz Mai udało się zebrać dzisiaj 3333 zł.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #1 dobro powracatno 2019-04-08 11:05
To piękne zjednoczenie wokół ważnej sprawy. Gratuluję organizatorom i Prezesowi, który nic już chyba nie musi, ale po ludzku chce. Brawo!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież