Wiosnę przywitali z medalami

Opublikowano: 01 kwiecień 2019, 08:18 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Mińsku Mazowieckim odbyły się tradycyjne biegi pod nazwą ?Powitanie wiosny?, w których wzięło udział ponad 400 biegaczy, w tym skromna, 8-osobowa reprezentacja Wilgi Garwolin. W biegach młodzieżowych Garwolin nie miał sobie równych i łącznie zdobył 7 medali ? w tym 4 złote.

W biegu na 400m  chłopców  ? I miejsce z dużą przewagą, zdobył najmłodszy członek sekcji  LA ? 10 ? letni uczeń SP w Rudzie Talubskiej ? Bartosz Głowala, a Alicja Świesiulska  - SP w Głoskowie, nie miała sobie równych na dystansie 800m.

Ponadto zwycięstwa odnieśli ? Agata Szaniawska ? Gimnazjum Powiatowe w biegu na 1000m oraz Adam Makulec ? Gimnazjum Powiatowe na 1500m. Srebrne medale przypadły Karolinie Kucharskiej ? Gimnazjum w Uninie ? 1000m oraz Danielowi Sierańskiemu z Gimnazjum w Łaskarzewie ? 1500m. Licealistka, Natalia Przybysz - LO w Garwolinie, wystartowała tym razem w biegu głównym na 5km i zdobyła w doborowej stawce trzecie miejsce. Ponadto 11 -letnia Agata Świesiulska ? SP w Głoskowie, została sklasyfikowana na V miejscu.

- Należy podkreślić doskonałą organizację biegów przez MOSiR w Mińsku Maz., który przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale i upominki oraz ciepły poczęstunek. Najlepsi otrzymali ponadto nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i puchary, a sekcja LA Wilgi- zaproszenie do kolejnych biegów. Przy okazji pragnę podziękować rodzicom, za pomoc przy wyjeździe na zawody do Mińska mazowieckiego? uzupełnia trener garwolińskich lekkoatletów ? komentuje Stanisław Buszta.