Łukasz Świesiulski wygrywa w Kołobrzegu

Opublikowano: 19 marzec 2019, 10:17 Kategoria Sport
łukasz świesiulskibieganievictus rębków

Reprezentujący Victus Rębków i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Łukasz Świesiulski wygrał XXXIII Bieg Zaślubin - Kołobrzeg 2019.

Niedzielny bieg był jedną z imprez w ramach Pucharu Polski w biegach długich. Zawodnik z gminy Garwolin do odległego Kołobrzegu udał się także, aby sprawdzić się na atestowanej trasie.

Na starcie imprezy stanęło 600 biegaczy z całej Polski. Warunki nie były sprzyjające. Silny wiatr dawał się we znaki. Przez połowy 15-kilometrowego dystansu Łukasz Świesiulski przewodził w stawce z innym zawodnikiem. Drugą część trasy strażak postanowił pokonać w szybszym tempie. W efekcie wbiegł na metę jako zwycięzca, z przewagą ponad minuty nad drugim zawodnikiem.

- Z przebiegu całego biegu jestem zadowolony. Uzyskałem czas 48 min i 48 sekund na dość trudnej i ciężkiej trasie. Poza zwycięstwem w klasyfikacji open biegu, odniosłem również pierwsze zwycięstwo w tym roku w Pucharze Polski. Ten bieg był sprawdzianem który wypadł pozytywni – komentuje start zawodnik z powiatu garwolińskiego.

mat. pras., opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież