Rekordowa Emilka

Opublikowano: 18 marzec 2019, 10:12 Kategoria Sport
emilia mazekwilga garwolinlekkoatletyka

W  Gdyni odbył się z udziałem prawie siedmiu tysięcy startujących kolejny „Gdynia Półmaraton”, w którym wystartowała reprezentantka Wilgi Garwolin Emilia Mazek.

Podopieczna trenera Stanisława Buszty przybiegła do mety jako trzecia Polka, a czas jaki uzyskała budzi szacunek – 1 godzina 22 minuty i 28 sekund!  Poprzedni rekord nasza zawodniczka poprawiła o ponad 3 minuty i jako pierwsza w historii naszego powiatu wykonała normę na I klasę sportową, która wynosi 1h24’00”. Bieg wygrała Etiopka Gaskie Genet – 1.12.05, a wśród mężczyzn triumfował Norweg – 1.01.18. Trasa która posiada atest PZLA prowadziła ulicami Gdyni , a kończyła się na Bulwarze Nadmorskim nie była łatwa – wiał porywisty wiatr, były liczne podbiegi i ogromny tłok na trasie, ale nie przeszkodziło to Emilii w uzyskaniu rekordowego rezultatu.

- Doskonały wynik to rezultat tytanicznej pracy i ogromnego samozaparcia. Bardzo dobrze wpłynął też na ten wynik, pobyt na obozie przygotowawczym w Hiszpanii. Obecnie Emilka robi duże wybiegania, gdyż chce wystartować w Orlen Maraton w Warszawie i po cichu liczymy na kolejny rekord - uzupełnia usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież