X jubileuszowa edycja biegu „Avonkontra przemoc” – Ruszają zapisy!

Opublikowano: 15 marzec 2019, 12:16 Kategoria Sport
biegavondni garwolina

W tym roku obchodzimy 10-lecie biegu „Avon kontra przemoc – Biegnij w Garwolinie”. Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu zapraszają współorganizatorzy: Centrum Sportu  i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, a także sponsor – AVON Operations Polska. Uczestnicy, tak jak w ubiegłych latach, wystartują na dystansie 10 kilometrów oraz 2 kilometrów tzw. Biegu Rodzinnego, by w ten sposób wspólnie wesprzeć ofiary przemocy domowej. Chętni swój udział w biegu mogą zgłaszać już od 16 marca poprzez formularz na stronie biegu.

Bieg w szczytnym celu

Już po raz 10. mieszkańcy Garwolina i wszyscy miłośnicy ruchu będą mieli możliwość pobiec w słusznej sprawie.  Bieg „Avonkontra przemoc” to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej. AVON od lat podejmuje działania antyprzemocowe  w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej w 50 krajach na całym świecie – od 2008 roku również w Polsce. Jak co roku, trasy dwóch biegów – głównego na dystansie 10 km oraz tzw. Biegu Rodzinnego na dystansie 2 km – zostaną poprowadzone głównymi ulicami Garwolina.

10. edycja wystartuje już 16 czerwca o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze. Dochód ze sprzedaży specjalnego produktu sygnowanego niebieską wstążką w pakietach startowych zostanie przeznaczony na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Zebrane środki wesprą działalność „Niebieskiej Linii”, w tym pomoc psychologiczną i prawną dla ofiar przemocy oraz szkolenia dla organizacji państwowych i osób prywatnych.

- Ogromnie się cieszę, że mogliśmy wesprzeć jubileuszową edycję biegu „AVON Kontra PRZEMOC - Biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie to jest częścią niezwykle ważnej kampanii społecznej, w ramach której razem możemy okazać wsparcie ofiarom przemocy domowej - mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki AVON w Garwolinie. – Gorąco zachęcamy do dołączenia wszystkich, nie tylko doświadczonych biegaczy, bo bieganie to sport dla każdego. Wystarczą dres, dobre buty i pozytywna energia – dodaje.

- Jesteśmy niezmiernie podekscytowani zbliżającą się 10. edycją biegu. Zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, ponieważ coroczny bieg jest nie tylko okazją do niesienia pomocy, ale też do doskonałej zabawy . Dotychczas w zorganizowanych przez nas zawodach wzięło udział ponad 7 tysięcy biegaczy: zarówno profesjonalistów, jak i amatorów oraz dzieci - mówi Michał Kopik, dyrektor biegu "AVON kontra PRZEMOC - Biegnij w Garwolinie" oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Zapisy ruszają 16 marca. Dołącz!

Więcej o biegu „AVON kontra PRZEMOC – Biegnij w Garwolinie” znajduje się na profilu FB: www.facebook.com/AVONKontraPrzemoc oraz oficjalnej stronie Organizatora – Stowarzyszenia Truchtacz.pl: www.bieg.truchtacz.pl.

mat. pras.

Komentarze  

0 #7 a co to ma do rzeczytno 2019-03-18 13:49
Cytuję .:
Podobno AVON będzie zwalniał pracowników :-)

To bardzo wąskie myślenie, koszt biegu jak na taką firmę jest niewielki, przy skali promocji i zyskach wizerunkowych i reklamowych.
Cytować
0 #6 Anna. 2019-03-18 10:37
Podobno AVON będzie zwalniał pracowników :-)
Cytować
-1 #5 BiegMarcin 2019-03-17 19:24
Cytuję dobrarada:
Cytuję Marcin:

Godzina biegu bezsensu


Sam jesteś "bezsensu", a nawet zbezsensu.
Boisz się żaru z nieba? Czapeczka, woda i biegaj. Chyba, że martwisz się utargami z tacy w okolicznych parafiach, bo godzina faktycznie trochę konkurencyjna, to nie pomogę.

Dziękuję bo nie wiedziałem że jestem bezsensu. Widać człowieku, że masz klapki na oczach i uszach. Pozdrawiam
Cytować
+2 #4 dajcie spokójbiegacz 2019-03-17 00:42
Nikt nikogo do biegania nie zmusza, rok temu temperatura była ok, jak jest gorąco jest nawadnianie na trasie plus strażacy z polewaczkami. Taki jest ten bieg i to również go różni od innych zawodów. Dziwnym trafem wielu na tej trudnej trasie i przy wysokiej temperaturze wykręca życiówki. Będzie dobrze, liczę na niespodzianki w tym roku w związku z X edycją. Do zobaczeni na trasie
Cytować
-2 #3 vooyekdobrarada 2019-03-15 17:48
Cytuję Marcin:

Godzina biegu bezsensu


Sam jesteś "bezsensu", a nawet zbezsensu.
Boisz się żaru z nieba? Czapeczka, woda i biegaj. Chyba, że martwisz się utargami z tacy w okolicznych parafiach, bo godzina faktycznie trochę konkurencyjna, to nie pomogę.
Cytować
+2 #2 To prawdaMichałł 2019-03-15 17:45
Cytuję Marcin:
10. edycja wystartuje już 16 czerwca o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze.

Godzina biegu bezsensu

To prawda, zawsze w okolicach południa, gdy temperatury najwyższe. Bieg powinien odbywać się najpóźniej o 10:00, a jeszcze lepiej gdyby był o 8:00, tak jak np. Orlen Warsaw Marathon.
Cytować
-4 #1 BiegMarcin 2019-03-15 12:55
10. edycja wystartuje już 16 czerwca o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze.

Godzina biegu bezsensu
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież