Trener Wilgi rezygnuje. Prezes: „To porzucenie pracy”

Opublikowano: 08 marzec 2019, 13:01 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninsergiusz wiechowski

Sergiusz Wiechowski nie jest trenerem Wilgi Garwolin. Po 3,5 roku Szkoleniowiec rozstał się z zespołem seniorów w dość niejasnych okolicznościach. Prowadzone są rozmowy z trzema kandydatami do objęcia stanowiska IV-ligowca.

Decyzję trener Wiechowski podjął wczoraj. – Powody są dwa. O jednym doskonale wie prezes klubu. Drugi to sytuacja rodzinna – mówi w rozmowie z nami były trener Wilgi. Szkoleniowiec podaje także trzeci powód. – Wyczerpała się chemia między mną a zawodnikami. Nie chciałem, aby przekładało się to dalej na zawodników. Wiem, że decyzję podjąłem na dwa tygodnie przed startem ligi, ale lepiej zrobić to teraz, niż w trakcie rundy – dopowiada.

Sergiusz Wiechowski prawie 3,5 roku w GKS ocenia jako „wielkie doświadczenie”. – Czas spędzony w Garwolinie mogę ocenić jako okres ciężkiej pracy, która przynosiła efekty w postaci utrzymania w IV lidze. Dziękuję całemu zarządowi i prezesowi klubu. Słowa uznania kieruję także zawodnikom, którzy poświęcali swój czas i sprawy rodzinne dla zespołu. Mam nadzieję, że nowy trener tchnie w drużynę nowe życie – kończy były zawodnik ekstraklasy, który prawdopodobnie obejmie zespół Huraganu Wołomin (IV liga, grupa północna).

Zaskoczony wczorajszą decyzją Sergiusza Wiechowskiego jest prezes klubu. – Trener Wiechowski najpierw poprowadził trening w Huraganie, a później poinformował mnie o odejściu. Dla mnie jest porzucenie stanowiska pracy i zachowanie, delikatnie ujmując, mało profesjonalne – ocenia Waldemar Mrugała. – Co nas nie zabiję, to nas wzmocni – dodaje. Jak podkreśla, prowadzi rozmowy z trzema kandydatami na stanowisko trenera pierwszego zespołu. Na razie nie wiadomo, kto będzie prowadził zespół rocznika 2004, który trenował Sergiusz Wiechowski. Dzisiejsze zajęcia z seniorami poprowadzi drugi trener Łukasz Grązka.

Bez trenera pozostaje także inny IV-ligowiec z powiatu garwolińskiego. Z funkcji trenera Orła Unin zrezygnował Janusz Kowalski. Jego następcą miał być Jacek Paśnik, ale obie strony nie doszły do porozumienia.

łk

Komentarze  

+1 #14 okfa 2019-03-14 17:44
Cytuję Młody zawodnik Wilgi:
Prezes mógłby zainwestować w renowacje bocznego boiska albo zmiany murawy na sztuczną , ponieważ to boisko od wielu lat nie nadaje się do gry , nie dość że codziennie tam trenuje każdy rocznik to jeszcze potem gramy tam mecze ligowe , powiem tak na tym boisku można sadzic kartofle , drużyny które do nas przyjeżdżają łapią się za głowę że gramy na takim kartoflisku , a propos nowych szatni jak na razie to przed treningiem przebierają się tam tylko seniorzy ,żaden rocznik się tam nie przebiera przed treningiem jedynie szatnia jest udostępniona przed meczem nam młodzieżowym grupą zostaje jedna szatnia w starym budynku albo ławka na bocznym boisku , oczywiście w jednej szatni przebierają się dwa roczniki bo teraz w drugiej mieszkają uchodźcy z Ukrainy co robią elewację w kinie a w trzeciej został postawiony stół i kuchenka i zrobili z tego jadalnie , także w wildze nie ma takiej sielanki jak inni uważają

Boisko i obiekt należą do CSiK , a nie klubu Wilga Garwolin , a tym bardziej Prezesa .
Cytować
+1 #13 Boczne boisko i nowe szatnieMłody zawodnik Wilgi 2019-03-13 22:31
Prezes mógłby zainwestować w renowacje bocznego boiska albo zmiany murawy na sztuczną , ponieważ to boisko od wielu lat nie nadaje się do gry , nie dość że codziennie tam trenuje każdy rocznik to jeszcze potem gramy tam mecze ligowe , powiem tak na tym boisku można sadzic kartofle , drużyny które do nas przyjeżdżają łapią się za głowę że gramy na takim kartoflisku , a propos nowych szatni jak na razie to przed treningiem przebierają się tam tylko seniorzy ,żaden rocznik się tam nie przebiera przed treningiem jedynie szatnia jest udostępniona przed meczem nam młodzieżowym grupą zostaje jedna szatnia w starym budynku albo ławka na bocznym boisku , oczywiście w jednej szatni przebierają się dwa roczniki bo teraz w drugiej mieszkają uchodźcy z Ukrainy co robią elewację w kinie a w trzeciej został postawiony stół i kuchenka i zrobili z tego jadalnie , także w wildze nie ma takiej sielanki jak inni uważają
Cytować
+2 #12 Morzycko Moryń (IV liga)Wojtek63 2019-03-12 17:12
,,...Drugą ciekawostką jest to, że Morzycko Moryń (drugi sezon w IV lidze i 10 miejsce po jesieni) nie pojechał na pierwszy wyjazdowy mecz ze Spartą Węgorzyno (trzeci sezon w IV lidze i 6-te miejsce po jesieni).
To pachnie kolejnym wycofaniem.''

Wygląda to źle.Stary Zarząd, nowy Zarząd, zawodnicy odchodzą, będą nowi,Pani skarbnik w tle...
Oto cytat dotyczący sytuacji w Moryniu:
,, Brak możliwości dojazdu na pierwszy mecz spowodowany był głównie tzw. „zmianą warty”, a tak naprawdę sporym bałaganem organizacyjnym jaki zastał obecny Zarząd od poprzedników, bo tak naprawdę zastał w Klubie brak zawodników, brak środków na funkcjonowanie klubu oraz sporą ilość zaszłych spraw także finansowych do wyjaśnienia''

I już wszystko wiemy.
Cytować
+1 #11 I tak bywa...Wojtek63 2019-03-11 11:11
Wda Świecie (bydgoskie- dawniej Świecie nad Wisłą) wycofała się po rundzie jesiennej z rozgrywek III ligi. Wda była outsiderem grupy II. To był dziesiąty kolejny sezon tego klubu na tym poziomie rozgrywek..
Wcześniej Wda była solidnym średniakiem .
Powód wycofania zespołu z rozgrywek jest jeden i jasny- pieniążki.
Cytować
+2 #10 Do kibicaXYZ 2019-03-10 18:40
Brawo, bardzo dobrze napisałeś. A z takimi gośćmi którzy nie mają bladego pojęcia jak działa nasz klub (Andrzej i Tomek) szkoda się wdawać w dyskusję.
Cytować
+2 #9 Dziwne pytaniaWojtek63 2019-03-10 15:55
,,Do Wojtka63 dwa pytania :1) Jak wygląda statystyka oglądania meczy ligowych przez Ciebie w ostatnich 4 latach na ul. Sportowej. ? 2) Może przedstawisz statystykę panu Marcinowi jak wyglądały okienka transferowe w ostatnich sezonach w Wildze w odpowiedzi na brak nowych zawodników ?

Szanowny WG
Nigdy nie odpowiadam na ,,dziwne'' pytania, ale Tobie odpowiem:
Niestety nie interesuję się i nie prowadzę statystyk typu ,, ile meczy ty sam oglądałeś'' i ilością oraz jakością transferów Wilgi.
Ale...w ciągu ostatnich czterech lat widziałem maksymalnie 10 meczów Wilgi. Wszystkie wyjazdowe. Żadnego w Garwolinie.
O okienkach transferowych Wilgi nie jestem w stanie udzielić Ci żadnych informacji. Ten temat nie interesuje mnie zupełnie.Ten temat to problem Prezesa i Trenera.
Ja jestem kibicem lubiącym statystyki dotyczące rozgrywek sportowych (wyników), a nie tych organizacyjnych i personalnych.

Szczerze mówiąc nie rozumiem Twoich pytań.
Z tego co napisałeś wynika, że bronisz Prezesa Wilgi przed głupimi osądami.
Sęk w tym, że ja też Go bronię.
Gzie jest więc ,,pies pogrzebany'' w Twoich dziwnych pytaniach ?

Pozdrawiam serdecznie
Cytować
+14 #8 kibicWG 2019-03-09 22:15
Cytuję Andrzej:
A może należyć wymienić prezesa. To on odpowiada za wszystko. Przdałaby się świeża krew. On już nic nie może. kiedy nowe wybory?


Każdy kto choć trochę interesuje się Wilgą Garwolin wie ile klub zawdzięcza Prezesowi , ile pieniędzy prywatnych w ten klub włożył i ile poświęcił czasu dla Klubu, ile ma kontaktów . Nie jeden klub IV ligowy ba III , II , I ligowy chciałby mieć takiego prezesa. Wybory w tym roku , dwa lata temu Prezes chciał zrezygnować , wiesz ilu było kandydatów na jego miejsce ? ? ? O /słownie : zero/

Do Wojtka63 dwa pytania :1) Jak wygląda statystyka oglądania meczy ligowych przez Ciebie w ostatnich 4 latach na ul. Sportowej. ? 2) Może przedstawisz statystykę panu Marcinowi jak wyglądały okienka transferowe w ostatnich sezonach w Wildze w odpowiedzi na brak nowych zawodników ?

Do pana Tomka
Budynek i dotacja jest dla klubu który liczy oprócz drużyny seniorskiej około 200 zawodników dzieci i młodzieży i jest jedną z najliczniejszyc h organizacji w tym mieście i powiecie.
Cytować
+8 #7 BzduryWojtek63 2019-03-09 19:29
Przykro mi bardzo, ale to co napisałeś to zwykłe populistyczne bzdury.
Dlaczego ?
1. Po 40 czy 50 latach funkcjonowania baraku zwanego szatniami przyszedł czas na coś, czego klub Wilga nie będzie się wstydził.
2. Nowy obiekt nie jest przeznaczony do użytku li tylko piłkarzy. (tak myślę)
3. To piłka nożna jest w Polsce tym, co wyznacza pozycję klubu (lokalną bądź ogólnopolską)
4. Słaba gra ? Szósty kolejny sezon w IV lidze. Lidze, która jest na miarę możliwości Wilgi Garwolin.
5. Inni też dostają dotacje.Te sportowe i pozasportowe.
Według mnie wszystko gra jak trzeba

Cytuję tomek:
a ja bym chciał wiedzieć jaki jest budżet klubu Wilga Garwolin jaką dotację roczną otrzymuje klub z Urzędu Miasta jeśli jest to duża kwota to może warto przeznaczyć ją na inne cele za tak marne granie , pobudowano budynek szatniowy za grubą kasę , boiska do gry są a wyników od dłuższego czasu brak to chyba coś tu nie gra ?
Cytować
+2 #6 Inni już grają (albo nie)Wojtek63 2019-03-09 19:11
Na Mazowszu ( Wilga, Orzeł) problemy z trenerami, a inni już grają.
Wielkopolska, Pomorze, Zachodnie Pomorze , Świętokrzyskie rozegrały już mecze rundy wiosennej.
Sportowych (wyniki) ciekawostek nie było. Były za to ciekawostki organizacyjne.
Obie grupie zachodniopomors kiej.
Otóż Gryf Polanów po dwóch i pół sezonu spędzonych w IV lidze wycofał się z rozgrywek.
Na koniec rundy jesiennej zajmował 12 miejsce w 18-sto zespołowej grupie z dorobkiem
17 meczy, 20 pkt, 5-5-7, br 24-28.
Finalnie Gryf zagra w przyszłym sezonie w jednej z dziesięciu grup zachodniopomors kiej klasy B.
Co było przyczyną?
Oto niezmiernie ciekawy wywiad z Prezesem Gryfa:
https://gk24.pl/prezes-gryfa-polanow-tomasz-knitter-iv-liga-byla-fajna-przygoda-ale-troche-przerosla-nasze-mozliwosci-rozmowa/ar/13826660#sport

Drugą ciekawostką jest to, że Morzycko Moryń (drugi sezon w IV lidze i 10 miejsce po jesieni) nie pojechał na pierwszy wyjazdowy mecz ze Spartą Węgorzyno (trzeci sezon w IV lidze i 6-te miejsce po jesieni).
To pachnie kolejnym wycofaniem.
Cytować
-5 #5 Wymienić PrezesaAndrzej 2019-03-09 18:10
A może należyć wymienić prezesa. To on odpowiada za wszystko. Przdałaby się świeża krew. On już nic nie może. kiedy nowe wybory?
Cytować
+11 #4 ...majowy g. 2019-03-09 10:00
tak krawiec kraje jak mu materii staje
Cytować
+4 #3 budżet klubutomek 2019-03-09 00:03
a ja bym chciał wiedzieć jaki jest budżet klubu Wilga Garwolin jaką dotację roczną otrzymuje klub z Urzędu Miasta jeśli jest to duża kwota to może warto przeznaczyć ją na inne cele za tak marne granie , pobudowano budynek szatniowy za grubą kasę , boiska do gry są a wyników od dłuższego czasu brak to chyba coś tu nie gra ?
Cytować
+2 #2 Trenerskie statystykiWojtek63 2019-03-08 18:32
Mając na względzie możliwości finansowe , organizacyjne i społeczne (piłkarze amatorzy) Wilgi Garwolin śmiem twierdzić, że pozycja trenera w takim właśnie klubie (amatorski piąty poziom rozgrywek) jest nadzwyczaj niekomfortowa.
To o czym napisałem wczoraj :
(Przygotowania do rundy wiosennej w pełni. Sześć sparingów- sześć porażek. Bramki- 8-25.
Porażki (nawet w sparingach) z juniorami, czy z teoretycznie słabszymi zespołami seniorskimi nie zmieściły się w granicach trenerskiej mentalności i tolerancji trenera Wiechowskiego. I słusznie) Myślę, że takie a nie inne wyniki były przysłowiowym gwoździem do trumny i podjęciu przez trenera Wiechowskiego o natychmiastowej zmianie otoczenia.
Tym sposobem trener Wiechowski rozstał się z klubem.

Czy był dobrym, czy złym trenerem ? Niezmiernie trudne pytanie w kontekście tego, że w szóstej amatorskiej lidze trudno jest ( wręcz niemożliwe) zmuszenie kogoś do ciężkiej pracy na treningu.
Jak dla mnie był dobrym trenerem, a kulisy sposobu odejścia to już absolutnie nie moja sprawa.
Miało być o trenerskich statystykach. Oto one (dla porównania):

Marek Krawczyk w IV lidze:
96 meczy, 129 pkt, 35 zwycięstw, 24 remisy, 37 porażek, bilans bramek 171-171
Średnia punktu na mecz: 1,34
Miejsca zajęte przez Wilgę w poszczególnych sezonach to: 6. 10.10.

Sergiusz Wiechowski:
116 meczy, 153 pkt, 42 zwycięstwa, 27 remisów, 47 porażek, bilans bramek 178-207
Średnia punktu na mecz: 1,31
Miejsca zajęte przez Wilgę w poszczególnych sezonach to: 8.10. 12 i 8. po rundzie jesiennej.

Wniosek: Wilga gra siódmy kolejny sezon w IV lidze.
Cytować
+5 #1 WilgaMarcin 2019-03-08 14:46
Trenerowi trzeba podziękować za lata współpracy. Zrobił wiele ale stanął pod ścianą a mianowicie brak nowych zawodników, brak zaangażowania zawodników w przygotowania do rund. Trener zrobił wiele ale więcej się nie da.
Cytować