Już w kwietniu finał Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej w Borowiu

Opublikowano: 08 marzec 2019, 10:19 Kategoria Sport
mowborowiefutsal

Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od rozegrania, 13 i 14 kwietnia, finałów XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.

Organizatorem tej imprezy po raz trzeci jest już MOW z Borowia przy pomocy MOW z Woli Rowskiej. Odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest dyrektor tych ośrodków Zbigniew Karwowski.

Do bieżącej edycji mistrzowskich rozgrywek swój akces zgłosiło 31 ośrodków dla chłopców z terenu całej Polski. Celem przeprowadzenia eliminacji dokonano podziału na pięciu grup, biorąc pod uwagę czynnik geograficzny.

Eliminacje, które do końca marca odbędą się w Wałbrzychu, Jaworzu, Puławach, Trzcińcu i Lidzbarku Warmińskim wyłonią po jednej drużynie finalistów, których stawkę uzupełni obrońca mistrzowskiego tytułu z 2018 r. - MOW Trzebież oraz gospodarze – MOW Borowie i MOW Wola Rowska. Rozgrywki finałowe odbędą się w hali sportowej w Borowiu.

Kwietniowe mistrzostwa w Borowiu mają na celu nie tylko wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej ze wszystkich MOW w Polsce i popularyzacje tej odmiany piłki nożnej, ale także służą pomocą w resocjalizacji wychowanków. O ich randze świadczą też uzyskane dla mistrzostw patronaty: Polskiego Związku Piłki Nożnej,  Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystki Anny Krupki, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Starosty Garwolińskiego Mirosława Walickiego, Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski.

Zapraszamy do kibicowania drużynom z naszego powiatu i mamy nadzieję, że chłopaki z Borowia z dumą na boisku występujący w koszulkach z borowskim jastrzębiem na piersi, po zdobyciu kolejno dwóch tytułów wicemistrzowskich, tym razem sięgną po złote medale!

Portal WirtualnyGarwolinl.pl jest patronem medialnym mistrzostw.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież