Niedosyt Zdrowia po remisie w Warszawie

Opublikowano: 26 luty 2019, 16:54 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

40 sekund zabrakło piłkarzom Zdrowia Garwolin do odniesienia zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Win Win Warszawa. Mecz zakończył się remisem, który może pozbawić zawodników znad Wilgi tytułu mistrzostwa II Polskiej Ligi Futsalu na Mazowszu.

Rewanżowe spotkanie Zdrowia z Win Win zostało rozegrane w sobotę w stolicy. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Dawid Jarczak. Wyrównał, cztery minuty później, Michał Zalewski. Wcześniej znakomitymi obronami popisywał się Dominik Pusek w bramce Zdrowia. Do przerwy goście prowadzili 3:2. Drugiego gola strzelił Michał Zalewski, a trafienie na 3:2 zaliczył Arkadiusz Zalewski.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Gospodarze szybko strzelili gola. W 27. minucie na prowadzenie ponownie przyjezdnych wyprowadził Filip Gac, który popisał się atomowym uderzeniem z rzutu wolnego przedłużonego. Pięć minut później był już 5:3 dla ekipy z Garwolina, po golu Pawła Pyry. Niestety ostatnie minuty należały do drużyny Win Win, która w 33. minucie zdobyła bramkę kontaktową. Na 40 sekund przed końcem gospodarze wyrównali.

Z remisu w meczu Zdrowie ? Win Win cieszą się zawodnicy Victorii Sulejówek, którzy przewodzą tabeli II PLF razem z zespołem z Garwolina, mając po 20 punktów. Jeśli oba zespoły wygrają ostatnie spotkania sezonu, mistrzem zostanie Victoria, która ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań ze Zdrowiem.

3 marca garwoliński zespół zagra z Futsalem Ursus, z którym na wyjeździe wygrało 13:2.

Win Win Warszawa ? Zdrowie Garwolin 5:5 (2:3)
Bramki dla Zdrowia: Michał Zalewski 5`, 14`, Arkadiusz Zalewski 17`, Filip Gac 26`, Paweł Pyra 31`
Zdrowie: Pusek, M. Zalewski, Makulec, Kopeć, Gac ? A. Zalewski, Fic, Mateusz Zieliński, Pyra, Wardak.