Wybraliście Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2018

Opublikowano: 16 luty 2019, 21:36 Kategoria Sport
sportowiec powiatu garwolińskiegoplebiscyt

Sylwia Stoń została Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2018. W tym roku przyznano pięć wyróżnień specjalnych. Uroczysta dekoracja odbyła się w Hotelu Sulbin.

Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 17. Przez ostatni miesiąc na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

Tradycją balu sportowej braci powiatu było wręczenie wyróżnień przyznawanych przez kapitułę. W jej skład weszli: wiceprzewodniczący rady powiatu Jacek Woźniak, radny powiatowy Marcin Kobus, radni miasta Garwolina Marek Jonczak i Robert Kuźbida, dyrektor CSiK Jarosław Kargol oraz redaktor portalu WirtualnyGarwolin.pl Łukasz Korycki.

Dla kogo wyróżnienia specjalne?

Za Indywidualny Sukces Roku uznano pasma ubiegłorocznych osiągnięć Roberta Głowali. Lekkoatleta Wilgi Garwolin w 2018 roku zdobył cztery medale mistrzostw Polski. Podopieczny Bożeny Dziubińskiej i Stanisława Buszty triumfował w prestiżowym Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie (3000 m). - Każde wyróżnienie to dla mnie motywacja do dalszych startów - podkreślił sportowiec, którego tegorocznym celem jest poprawa wyników na 5000 m i 10 000 m.

Organizacją Sportową Roku wybrano ULKS Orzeł Unin, który w ubiegłym obchodził 25-lecia istnienia, a seniorska drużyna uzyskała historyczny awans do IV ligi. Nagrodę odebrał prezes Ryszard Mikulski. Za Lokalnego Mecenasa Sportu uznano firmę Zeller Plastik Polska. - To wyróżnienie jest efektem ponad 24-letniej pracy. W założeniu firmy sport ma bardzo ważną rolę. Skupia on i spaja całą załogę. Działamy na terenie powiatu garwolińskiego, więc nie wyobrażam sobie, żebyśmy odwrócili się plecami do wspierania lokalnego sportu - powiedział Jarosław Janowski, dyrektor Generalny Zeller Plastik Polska.

Kapituła wyróżniła ponadto reprezentantkę Polski Emilię Muchę, siatkarkę BKS Bielsko-Biała, za promowanie miasta i powiatu na arenie międzynarodowej. - Jesteśmy niezmiennie dumni z córki. Emilia zawsze, kiedy tylko może, przyjeżdża do Garwolina. Tu spędza niemal całe wakacje. Zawsze wraca tu z sentymentem - powiedzieli rodzice Wiesław i Agnieszka Muchowie, którzy odebrali nagrodę w imieniu siatkarki.

Poseł Grzegorz Woźniak odebrał wyróżnienie za wspieranie rozwoju infrastruktury sportowej w powiecie garwolińskim. Parlamentarzysta przyczynił się m.in. do pozyskania środków na budowę hal sportowych w Garwolinie i Górznie, budowę stadionu lekkoatletycznego w Rudzie Talubskiej oraz budowę budynku szatniowego na terenie garwolińskiego stadionu. - Nigdy nie trzeba było mnie przekonywać do wspierania sportu. W 1997 roku założyłem klub piłkarski i od tamtego czasu zrozumiałem, jak ważny jest sport dla dorosłych oraz dzieci. Wspieranie infrastruktury, która będzie dawała możliwości uprawiania sportu, jest bardzo ważne - powiedział parlamentarzysta.

Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2018 została Sylwia Stoń, zawodniczka Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont” i  Klubu Kolarskiego  V-Max Mińsk Mazowiecki. Drugie miejsce zajął Piotr Wiśnicki (karting), a trzecie Dawid Masny (bieganie). Kolejne miejsca: 4. Jan Kopyść (siatkówka), 5. Julian Biernacka (lekkoatletyka), 6. Anna Kotlarska (badminton), 7. Krystian Mikulski (lekkoatletyka), 8. Emilia Laskowska (tenis stołowy).

- Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Jestem bardzo zadowolona. Odbieram tę nagrodę jako nagrodę dla kolarstwa, które w ostatnim czasie mocno rozwija się w Garwolinie – powiedziała zwyciężczyni. Dodała, że nagroda będzie dodatkową motywacją do kolejnych startów.

Aktualizacja, 17 lutego, godz. 8. Dodana galeria zdjęć.

łk

Komentarze  

+1 #4 pcha siętno 2019-03-04 13:55
Cytuję polityk:
Czy myślisz,ze ten polityk wyższego czy niższego szczebelka to koniecznie sam się pcha na afisz??? Niekoniecznie, często po prostu MUSI być, bo inaczej nie wypada. Spytaj organizatorów, dlaczego i po co zapraszają polityków i nie tylko...po co byli obecni przedstawiciele niektórych firm? a po to, że byli zaproszeni a nie po to żeby np. robić sobie darmową reklamę...

Myślę że się jednak pcha, bo liczyć głosy potrafi
Cytować
+3 #3 sportpolityk 2019-02-19 09:24
Czy myślisz,ze ten polityk wyższego czy niższego szczebelka to koniecznie sam się pcha na afisz??? Niekoniecznie, często po prostu MUSI być, bo inaczej nie wypada. Spytaj organizatorów, dlaczego i po co zapraszają polityków i nie tylko...po co byli obecni przedstawiciele niektórych firm? a po to, że byli zaproszeni a nie po to żeby np. robić sobie darmową reklamę...
Cytować
-2 #2 1,2,3iskra 2019-02-18 20:10
Cytuję tno:
Czy jest jakaś szansa żeby chociaż sport zostawili politycy w spokoju?

Celebrytki lokalne i celebryci wiejscy są zawsze i wszędzie tam, gdzie można się pokazać i poszczerzyć
Cytować
+12 #1 proszętno 2019-02-18 09:07
Czy jest jakaś szansa żeby chociaż sport zostawili politycy w spokoju?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież