Zdrowie kolejny raz z 20 golami na koncie. Garwolin liderem II PLF!

Opublikowano: 05 luty 2019, 07:34 Kategoria Sport
zdrowie garwolinbór regutfutsal

Trzeci raz w tym sezonie futsaliści Zdrowia Garwolin strzelili rywalom 20 goli. Wynikiem 20:3 zakończyło się spotkanie z Borem Regut. Podopieczni Karola Kopcia zostali liderami mazowieckiej II Polskiej Ligi Futsalu.

Do niedzielnego spotkania z zespołem z powiatu otwockiego, gospodarze przystępowali osłabieni brakiem czterech podstawowych zawodników ? trenera Karola Kopcia, Dominika Puska, Filipa Gaca i Mateusza Zielińskiego.

Mimo okrojonego składu, Zdrowie nie miało problemów z ponownym pokonaniem rywali z Reguta. Tym razem mecz zakończył się zwycięstwem nie 10:3, a 20:3. Już do przerwy miejscowi prowadzili 9:0. Dwie bramki w pierwszej części gry strzelił debiutujący w II PLF Arkadiusz Zalewski. Pierwsze trafienie w rozgrywkach PZPN zaliczył także bramkarz Daniel Fic, który po przerwie skutecznie wykorzystał rzut karny przedłużony. Trzema lub więcej golami popisali się Sebastian Papiernik, Marcin Makulec, Paweł Pyra, Michał Zieliński.

W następnej serii spotkań Zdrowie Garwolin pauzuje. 16 lutego w hali Żwirki i Wigury zapowiada się mecz na szczycie. Gospodarze zagrają rewanż z Victorią Sulejówek, z którą przegrali 4:5. Victoria w ostatniej kolejce doznała pierwszej porażki z lidze (3:4 ze Stowarzyszeniem Win Win). To oznacza, że aktualnym liderem ligi jest Zdrowie Garwolin, które zgromadziło 18 punktów, o dwa mniej niż zespół z Sulejówka.

Zdrowie Garwolin ? Bór Regut 20:3 (9:0)
Bramki: Sebastian Papiernik 21',22',36', Marcin Makulec 25',31',37', Daniel Fic 36', Rafał Głąbicki 28',39', Paweł Pyra 10',24',26', Michał Zalewski ? 2?,2',6',6',12', Arek Zalewski ? 10?,17', samobójcza - 19'
Zdrowie: Anusiewicz, Fic, R. Głąbicki, B. Głąbicki, Marcin Makulec, S. Papiernik, D. Papiernik, Pyra, Wardak, Michał Zalewski, Zalewski.