Dwie porażki Wilgi, w bramkach 1-11

Opublikowano: 03 luty 2019, 17:45 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Słabo w pierwszych meczach sparingowych prezentuje się Wilga Garwolin. GKS przegrał z MKS Piaseczno 0:6 i z Mazurem Radzymin 1:5. Orzeł Unin po dwóch meczach kontrolnych ma na koncie porażkę i zwycięstwo.

W pierwszym zimowym sparingu, rozegranym w ostatnią sobotę stycznia, Wilga uległa na wyjeździe MKS Piaseczno (ligowy rywal) 0:6. Wczoraj w Miętnem przeciwnikiem GKS był Mazur Radzymin z warszawskiej Ligi Okręgowej. Do przerwy niżej notowani rywale prowadzili 2:1. Najpierw gola strzelił Piotr Tyburski. Wyrównał strzałem z rzutu wolnego Damian Papiernik. Na 10 minut przed przerwą, także ze stałego fragmentu gry, trafił Dawid Giera.

Po zmianie stron Mazur prostymi środkami, grając prostopadłe piłki za obrońców Wilgi, zdobył kolejne gole. W bramce IV-ligowca wystąpił gościnnie Dawid Wasążnik, wypożyczony z klubu do Amura Wilga. W składzie Wilgi zabrakło kilku podstawowych zawodników.

- Te dwa sparingi można podsumować tak, że wyglądamy bardzo źle. Gra obronna całego zespołu daje dużo do życzenia. Skuteczności też nie ma, więc jest nad czym się zastanawiać. Uprzedzałem zawodników, że tak może być, przy tym zaangażowaniu w treningi, ale chyba nie wyciągają wnioski – skomentował początek przygotowań trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Orzeł Unin przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął od porażki z 2:5 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki (LO). Gole dla zespołu z gminy Górzno strzelali Damian Szczęśniak i Krystian Parzyszek. Dzisiaj w Miętnem Orzeł pokonał innego reprezentanta siedleckiej okręgówki Naprzód Skórzec 4:3, po dwóch golach Bartłomieja Sitarka oraz trafieniach Krystiana Parzyszka i Cezarego Jakubaszka.

9 lutego Wilga zagra w Miętnem z występującą w Centralnej Lidze Juniorów Escolą Warszawa (godz. 15). Dzień później, w tym samym miejscu, Orzeł zagra ze Zrywem Sobolew (LO).

Wilga Garwolin – Mazur Radzymin 1:5 (1:2)
Bramki: D. Papiernik 15` - Piotr Tyburski 8`, Dawid Giera 35`, testowany, Dariusz Piotrowicz 60`, Arkadiusz Pisarek 65`
Wilga: Wasążnik, Kwiatkowski, Jóźwicki, Rękawek, Pyra, Alot, Świder, Głowala, D. Papiernik, Paszkowski, Kisiel oraz K. Zalewski, Migas, Jarek.

Łukasz Korycki

fot. Wilga - Mazur

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież