Dwie porażki Wilgi, w bramkach 1-11

Opublikowano: 03 luty 2019, 17:45 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Słabo w pierwszych meczach sparingowych prezentuje się Wilga Garwolin. GKS przegrał z MKS Piaseczno 0:6 i z Mazurem Radzymin 1:5. Orzeł Unin po dwóch meczach kontrolnych ma na koncie porażkę i zwycięstwo.

W pierwszym zimowym sparingu, rozegranym w ostatnią sobotę stycznia, Wilga uległa na wyjeździe MKS Piaseczno (ligowy rywal) 0:6. Wczoraj w Miętnem przeciwnikiem GKS był Mazur Radzymin z warszawskiej Ligi Okręgowej. Do przerwy niżej notowani rywale prowadzili 2:1. Najpierw gola strzelił Piotr Tyburski. Wyrównał strzałem z rzutu wolnego Damian Papiernik. Na 10 minut przed przerwą, także ze stałego fragmentu gry, trafił Dawid Giera.

Po zmianie stron Mazur prostymi środkami, grając prostopadłe piłki za obrońców Wilgi, zdobył kolejne gole. W bramce IV-ligowca wystąpił gościnnie Dawid Wasążnik, wypożyczony z klubu do Amura Wilga. W składzie Wilgi zabrakło kilku podstawowych zawodników.

- Te dwa sparingi można podsumować tak, że wyglądamy bardzo źle. Gra obronna całego zespołu daje dużo do życzenia. Skuteczności też nie ma, więc jest nad czym się zastanawiać. Uprzedzałem zawodników, że tak może być, przy tym zaangażowaniu w treningi, ale chyba nie wyciągają wnioski – skomentował początek przygotowań trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Orzeł Unin przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął od porażki z 2:5 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki (LO). Gole dla zespołu z gminy Górzno strzelali Damian Szczęśniak i Krystian Parzyszek. Dzisiaj w Miętnem Orzeł pokonał innego reprezentanta siedleckiej okręgówki Naprzód Skórzec 4:3, po dwóch golach Bartłomieja Sitarka oraz trafieniach Krystiana Parzyszka i Cezarego Jakubaszka.

9 lutego Wilga zagra w Miętnem z występującą w Centralnej Lidze Juniorów Escolą Warszawa (godz. 15). Dzień później, w tym samym miejscu, Orzeł zagra ze Zrywem Sobolew (LO).

Wilga Garwolin – Mazur Radzymin 1:5 (1:2)
Bramki: D. Papiernik 15` - Piotr Tyburski 8`, Dawid Giera 35`, testowany, Dariusz Piotrowicz 60`, Arkadiusz Pisarek 65`
Wilga: Wasążnik, Kwiatkowski, Jóźwicki, Rękawek, Pyra, Alot, Świder, Głowala, D. Papiernik, Paszkowski, Kisiel oraz K. Zalewski, Migas, Jarek.

Łukasz Korycki

fot. Wilga - Mazur

Komentarze  

-1 #1 Przegrana to ,,6''Wojtek63 2019-03-07 17:42
Przegrana to liczba 6. Zupełnie odwrotnie niż w totolotku. Jednak wyjaśnienie na końcu.

Powiatowe plotki niosą wieść, że trener Sergiusz Wiechowski już pracuje w Huraganie Wołomin.
Prawda li to,czy kłamstwo szerzone przez sportowych sąsiadów znad rzeki Promnik ?
Jeśli prawda, to...nic dziwnego.
Przygotowania do rundy wiosennej w pełni. Sześć sparingów- sześć porażek. Bramki- 8-25.
Porażki (nawet w sparingach) z juniorami, czy z teoretycznie słabszymi zespołami seniorskimi nie zmieściły się w granicach trenerskiej mentalności i tolerancji trenera Wiechowskiego. I słusznie.

Kto spróbuje ogarnąć rozkapryszone piłkarskie towarzystwo garwolińskiej Wilgi ?
Pewnie szybko się dowiemy.
Im szybciej tym lepiej, bo...derby w Łaskarzewie, Uninie, Pilawie, czy miejscowości Wilga okazują się być zupełnie możliwe.
W LO oczywiście. W LO, czyli SZÓSTEJ lidze polskiej (nawiązując do tytułu tej notki)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież