Zdrowie Garwolin jedzie na Mistrzostwa Polski U16! [wideo]

Opublikowano: 14 styczeń 2019, 12:14 Kategoria Sport
futsalzdrowie garwolin

Podopieczni Tomasza Talarka ze Zdrowia Garwolin awansowali do Mistrzostw Polski U16, które w lutym zostaną rozegrane w Chrzanowie. Przepustkę do imprezy dały cztery punkty zdobyte w drugim turnieju kwalifikacyjnym w Garwolinie.

Po pierwszym turnieju, który odbył się w Łęczycy, faworytem do awansu był zespół - Junior Hurtap Łęczyca. O drugie miejsce premiowane awansem mieli walczyć zawodnicy Drukarza Warszawa i Zdrowia Garwolin.

Ogromna wola walki i ambicja pozwoliła zawodnikom Tomasza Talarka na zniwelowanie różnicy wynikającej z większego doświadczenia rywali i wygranie ostatecznie drugiego turnieju eliminacyjnego.

W niedzielę Zdrowie wygrało z Drukarzem Warszawa 4:2 (1:2) po dwóch golach Szymona Rudzkiego, trafieniu Jakuba Kwiatkowskiego i golu samobójczym. W spotkaniu z Juniorem Hurtap Łęczyca wynik został ustalony do przerwy, która zakończyła się remisem 1:1 (gol Patryka Sygi).

Mistrzostwa Polski w Futsalu U16 odbędą się w dniach 9-10 lutego w Chrzanowie (woj. małopolskie). - Wynik dla zawodników jak i dla mnie był niespodzianką. Bardzo miłą niespodzianką. Dla tych chłopaków to pierwszy kontakt z półzawodowym futsalem. Do Chrzanowa jedziemy przede wszystkim po naukę i zbieranie cennego doświadczenia – komentuje trener Zdrowia Tomasz Talarek.

Zdrowie: Wojtek Michalak (bramkarz), Dawid Wawer (bramkarz), Kornel Zawadka, Patryk Syga (kapitan), Filip Galas, Mateusz Świętulski, Jan Kaczyński, Jakub Kwiatkowski, Szymon Rudzki, Krzysztof Żołądek, Szymon Żaczek, Dominik Zarzycki, Patryk Denisuk, Kacper Gontarz oraz występujący w Łęczycy Piotr Kutwiński, Sebastian Zarzycki, Kacper Michalec, Jakub Duchna.

Patronat nad garwolińskim turniejem objął starosta powiatu Mirosław Walicki. Puchary i nagrody wręczała wicestarosta powiatu Iwona Kurowska.

red.

fot. GLP

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież