Łukasz Świesiulski wygrywa noworoczny bieg na Podlasiu

Opublikowano: 04 styczeń 2019, 17:02 Kategoria Sport
łukasz świesiulskibieganie

Zawodnik Victusa Rębków Łukasz Świesiulski wygrał Noworoczą Piątkę ? imprezę organizowaną w Strzyńcu koło Białej Podlaskiej.

Zawodnik z gminy Garwolin na Podlasie jechał bez zamiaru walki o wynik za wszelką cenę. Po długich grudniowych wybieganiach, celem Łukasza Świesiulskiego był mocniejszy trening. Na starcie biegu w Strzyńcu stanęło ponad 150 osób, w tym biegacze z Białorusi, legitymujący się bardzo dobrymi rekordami na długich dystansach.

Zawodnik Victusa Rębków zaatakował stawkę na trzecim kilometrze, co okazało się skutecznym rozwiązaniem. Łukasz Świesiulski samotnie wbiegł na metę z czasem 16 minut i 13 sekund. - Pomimo dobrej konkurencji, ostatecznie wygrałem bieg z czego jestem bardzo zadowolony, bo okres zimy to treningi o dużej objętości kilometrów i o szybkość w tym okresie jest trudno. Pogoda nie była sprzyjająca do biegania, ponieważ padał mocny deszcz oraz wiał silny wiatr ? ocenia lekkoatleta.