Trójka pływaków Delfina na MP w Lublinie

Opublikowano: 24 grudzień 2018, 12:23 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W ostatnim tygodniu przed świętami odbyły się w Lublinie Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18 lat. Zawody, które pierwszy raz były rozgrywane w nowej formule trwały tym razem aż pięć dni, co też było nowością.

W zawodach łącznie wzięło udział 628 zawodników z 118 klubów. W imprezie tej wystartowała trójka zawodników UKS Delfin Garwolin: Adam Kenig, Mateusz Szczypek oraz Alicja Więckowska. Cała trójka startowała tylko ostatniego zawodów, w przypadku panów ograniczały ich obowiązki zawodowe, a w przypadku Ali obowiązki szkolne.

Zarówno Adam i Mateusz startowali w porannych eliminacjach na 50 m stylem klasycznym, w których to Adam uzyskując czas 30:76 ustanowił nowy rekord naszego powiatu w kategorii młodzieżowców. W przypadku Alicji, która zgłoszona została na zawody na 1500m stylem dowolnym, z czasem zgłoszeniowym z przed roku z zawodów w Łodzi, została przypisana do serii rozstawionej (najszybszej) w sesji finałowej w której wystartowała z takimi zawodniczkami jak Paulina Piechota, Aleksandra Polańska czy Weronika Margula i Daria Nita. Start w sesji finałowej to marzenie każdego pływaka, a emocje jakie temu towarzyszą są ogromne. Na Alicję zadziałały one bardzo pozytywnie bo dodały jej dodatkowej energii co przełożyło się na osiągnięty przez nią nowy rekord życiowy, który wynosi teraz 19:08:10 i od sobotnich zawodów jest nowym rekordem naszego powiatu w kategorii seniorek.

- W ten o to sposób dobrnęliśmy do końca roku kalendarzowego. W imieniu swoim jak i pozostałych trenerów Naszego Klubu oraz Zarządu chciałem wszystkim życzyć Wesołych Świąt oraz Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Naszym zawodnikom wytrwałości i zaangażowania w 2019 Roku, a rodzicom zaufania do trenerów – komentuje trener Wojciech Mianowski.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież