Koniec z klejem na hali

Opublikowano: 23 listopad 2011, 08:41 Kategoria Sport
piłka ręcznaklej

Zakaz używania kleju do piłek – kartki z takim komunikatem pojawiły się przed wejściem do hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Czy to oznacza koniec rozgrywek szczypiorniaka w naszym mieście?

Jak mówi dyrektor CSiK Jarosław Kargol, wprowadzenie zakazu było koniecznością. Jego nadmiaru trudno pozbyć się z piłek do piłki ręcznej, nie wspominając o parkiecie, który w przyszłym roku ma być konserwowany.

W ostatnich tygodniach w hali rozgrywana była II edycja Garwolińskiej Ligi Piłki Ręcznej. Uczestnicy kolejnych rozgrywek, planowanych wstępnie wiosną przyszłego roku, nie będą mogli używać specjalnego kleju. Substancja, dozwolona przepisami Związki Piłki Ręcznej w Polsce, zwiększa przyczepność ręki do skórzanej piłki. Sęk w tym, że wielu, szczególnie młodych zawodników, kleju używa w nadmiarze.

łk

Komentarze  

0 #8 głupotakarol 2012-01-01 13:11
zakazanie używania kleju to głupota bo sam trenuje piłkę ręczną i czasami nawet piłka rozmiaru2 wyślizguje się z ręki a o trójce to już nawet nie mówie
Cytować
-2 #7 żalwer 2011-11-26 21:59
konio aleś ty gupi!!!!!
Cytować
+2 #6 doGwidon 2011-11-25 13:49
w takim razie gdzie mają się uczyć łapać i grać ? skoro w każdym zakątku kraju (nie wiedzieć czemu) panuje p. nożna...
Jeśli byłaby w Garwolinie alternatywa na wybór sportu jaki chce się uprawiać większa niż p. nożna i siatkówka nie byłoby tego wszystkiego: głupiego ogłoszenia, głupiej decyzji, nadmiaru kleju, narzekania i głupich dyskusji. Ale najłatwiej powiedzieć że to młodzież grająca w ręczną wszystkiemu winna, a nie ludzie odpowiedzialni za halę, na której jest tak ślisko jakby była myta tylko raz na przysłowiowy "ruski rok", a każdy wie że od przetarcia wodą żaden klej nie zejdzie, nawet szkolny klej w sztyfcie. Zamiast się postarać łatwiej zabronić, wszystko zrobić łatwiej, na skróty i narzekać że młodzież niewychowana, pije, pali itd. a co innego mają robić, skoro to co legalne i zdrowe nagle staje się zabronione ?
Obserwatorze, nie wszyscy mają wystarczająco duże dłonie żeby trzymać i z łatwością łapać piłkę, klej ma pomóc, tylko i wyłącznie... ale łatwo się patrzy oczami laika i obserwatora nieprawdaż ?
Cytować
+1 #5 klejobserwator 2011-11-25 12:22
a ja proponuję oburzonym nauczyć się łapać piłki. Grałem ostatnio w halówkę bo rozpoczęła się halowa liga piłkarska i widać na parkiecie odbite całe dłonie i wszędzie ślady po kleju. Myślę, że u tych młodych ludzi działa zasada odwrotnej proporcji - im mniejsze umiejętności tym więcej kleju na rękach, bo przecież jakoś tą piłkę trzeba złapać.
Cytować
+7 #4 Gwidon 2011-11-25 03:03
Klej, dozwolony wszędzie, dopuszczony przez PZPR, zabroniony w Garwolinie przez CSiK... brak słów.W mieście nie brak pieniędzy na bezsensowne inwestycje, a nikt nie pomyślał o kupnie maszyny która byłaby w stanie wyczyścić klej z parkietu (tak, istnieją takie). Rozpoczęły się rozgrywki szkolne, każda szkoła z Garwolina gra na hali CSiK , każda używa/używała kleju, GLPR grana 2 razy w roku, treningi na hali... mało argumentów żeby przekonać do takiej inwestycji ? Zamiast zachęcić młodzież do uprawiania sportu, w ten sposób tylko się ją zrazi! a co w takim razie zrobić z klejem który pozostał, a którego nie można już używać ? Pozostaje chyba tylko powąchać dla poprawienia samopoczucia po tak głupiej decyzji...

równie dobrze można zabronić kopania piłek na bramki bo one też się niszczą, obręcze od rzucania piłek do kosza tak samo, żarówki też mają swoją żywotność. Proponuję: zamknijmy halę i otwierajmy tylko na wystawę gołębi, bo przecież ptasią kupę łatwiej wyczyścić niż klej...
Cytować