Mocne uderzenie 15-letnich pływaków na koniec roku

Opublikowano: 18 grudzień 2018, 10:55 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W dniach 14-16 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski 15-latków, w których udział wzięło 469 zawodników z 124 klubów, w tym trójka reprezentantów UKS Delfin Garwolin - Emilia Frąckiewicz, Alicja Więckowska i Jakub Sitnik.

Na Pływalnię Rawszczyzna zawodnicy Delfina wrócili po dwóch latach kiedy startowali tu w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-letnich. Zdecydowanie najlepiej zmagania w Ostrowcu będzie wspominać Kuba, który wszystkie swoje starty zakończył rekordami życiowymi. Równie dobrze zaprezentowała się Emilia, która na 5 startów zaliczyła 4 rekordy życiowe, ustanawiając nimi nowe rekordy naszego powiatu w kategorii seniorek. Na szczególną uwagę zasługują jej starty na 200m stylem zmiennym (2:41:46) oraz 200m stylem motylkowym (2:53:00).

Zdecydowanie najtrudniejsze zawody w swojej karierze przeżyła Alicja, która oprócz rywalek miała jeszcze do pokonania wysoką gorączkę. Mimo to, Ala z Ostrowca wróciła z dwoma ustanowionymi rekordami naszego powiatu wśród seniorek, na 400m stylem dowolnym (4:54:65) oraz na 800m dowolnym (9:57:20). Szczególnie ten drugi wynik zasługuje na szczególną uwagę bo dający Alicji 26. lokatę w Polsce.

- Z zawodów wracamy zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy, a postęp jaki ciągle robimy dodaje wiatru w żagle i jest dowodem, że w tej dyscyplinie sportu, jak w żadnej innej trzeba być bardzo cierpliwym. Chciałem jeszcze bardzo podziękować Panu Andrzejowi Sitnikowi – właścicielowi Firmy Handlowo – Usługowej ANKAR z Podwierzbia zajmującej się Skupem i Sprzedażą Surowców Wtórnych i Sprzedażą Wyrobów Hutniczych za sfinansowanie naszego wyjazdu na te zawody – komentuje trener Wojciech Mianowski.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież