Srebrna Wilga Garwolin w Turnieju im. Jana Piesiewicza

Opublikowano: 12 grudzień 2018, 16:36 Kategoria Sport
CSiKturniej Piesiewicza

To był weekend pełny piłkarskich emocji. Młodzi piłkarze na boisku wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością. Po raz trzeci w historii Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza drużyna Wilgi Garwolin zagrała w finale, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Zwycięzcą wśród Orlików 2009 została Wisła Puławy.

Pierwszy Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza odbył się w 2003 roku. Przez 16 lat wzięło w nim udział ponad 100 drużyn z całej Polski, ponad 1000 zawodników, z których wielu rozpoczęło w ten sposób swoją piłkarską karierę. Turniej nosi imię Jana Piesiewicza, samorządowca, człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Przyczynił się między innymi do rozbudowy szpitala i budowy hali sportowej.

Tegoroczna edycja turnieju odbyła się 8 i 9 grudnia na hali przy Żwirki i Wigury. Wzięło w niej udział 8 drużyn - gospodarze turnieju Wilga Garwolin oraz Stal Mielec, Polonia Warszawa, Pogoń Siedlce, Widzew Łódź, Ząbkovia Ząbki, Wisław Puławy i Hutnik Kraków. W uroczystym otwarciu turnieju w sobotnie popołudnie wzięli udział burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol oraz rodzina Jana Piesiewicza ? żona Iwona oraz wnuk Jan, który jak co roku otworzył turniej honorowym kopnięciem piłki.

Walka o punkty i wyjście z grupy, a później o miejsca na podium była zacięta i trwała do ostatnich sekund spotkań. Młodzi piłkarze, urodzeni w 2009 roku, na boisku wykazali się ogromny zaangażowaniem.

Świetnie poradzili sobie gospodarze turnieju. Wilga Garwolin pokonała rywali grupowych i po raz trzeci w historii zagrała w finale i po raz szósty stanęła na podium. W ostatnim meczu Wilga uległa Wiśle Puławy 1:2 i to piłkarze z Puław zdobyli tytuł zwycięzców turnieju. Trzecie miejsce zajęła Ząbkovia Ząbki, która pokonała drużynę z Widzewa Łódź 2:1.

Królem strzelców został Maciej Szatkowski (Ząbkovia Ząbki), który strzelił w turnieju w sumie 7 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się Wiktor Gregorczyk z Wilgi Garwolin, najlepszym zawodnikiem turnieju ? Maciej Szatkowski (Ząbkovia Ząbki), a najlepszym graczem wśród gospodarzy ? Filip Sikora.

Zwycięzcy i laureaci nagród indywidualnych otrzymali puchary i pamiątkowe medale. Odebrali je z rąk burmistrz Marzeny Świeczak, starosty Mirosława Walickiego i wicestarosty Iwony Kurowskiej oraz prezesa klubu GKS Wilga Garwolin Waldemara Mrugały.