Piątka najlepsza w szczypiorniaka

Opublikowano: 10 grudzień 2018, 08:15 Kategoria Sport
piłka ręcznagórznopiątkamichałówkapilawa

7 grudnia w Górznie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej - kategoria chłopców z klas IV - VI Szkół Podstawowych.

Zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Wyniki meczów:

Półfinał I: SP Michałówka - SP Pilawa 3-2

Półfinał II: SP Górzno ? SP nr 5 Garwolin 16-17

Mecz o III miejsce: SP Górzno ? SP Pilawa 12-7

Finał : SP nr 5 Garwolin ? SP Michałówka  12-5

Warto wspomnieć o emocjonującym meczu półfinałowym pomiędzy SP Górzno ? SP nr 5 Garwolin, w którym to zawodnicy do rozstrzygnięcia finalisty potrzebowali rozegrać aż dwie dogrywki 2x5 minut. Wynik spotkania zmieniał się co minutę, a bramki decydujące o dogrywkach padały w ostatnich sekundach meczu. Podobnie było w przypadku wyłonienia zwycięzcy w tym meczu, dopiero akcje w ostatniej sekundzie dały zwycięstwo SP nr 5 z Garwolina.

Skład zwycięzców (kolejność ze zdjęcia). Rząd górny od lewej: opiekun Karol Zawadka, Jakub Szczawiński, Szymon Masny, Paweł Jasiński, Filip Wielgosz, Konrad Wasilewski, Mikołaj Kaczyński, Wojciech Szczawiński. Rząd dolny od lewej: Nikodem Ozimek, Aleks Głowacz, Rafał Kowalski, Tomasz Kotlarski, Mikołaj Kuźma, Marcel Gietka, Adrian Rudzki.

Zawodników do turnieju przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego ze SP nr 5 w Garwolinie.