Zdrowie z drugim zwycięstwem w lidze futsalu

Opublikowano: 04 grudzień 2018, 08:33 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

Po okazałym zwycięstwie na inaugurację II Polskiej Ligi Futsalu, po drugi komplet punktów sięgnęli zawodnicy Zdrowia Garwolin. Podopieczni Karol Kopcia pokonali na wyjeździe Bór Regut 10:3 (2:0).

Pierwszym wyjazdowym rywalem Zdrowia był Bór Regut, które domowe mecze rozgrywa w celestynowskiej, niewielkiej, hali. Do przerwy padły tylko dwa gole. Duża w tym ?zasługa? nieskutecznych zawodników Zdrowia. Dodatkowo gospodarze dobrym ustawieniem utrudniali ofensywne poczynania drużyny z Garwolina. Dobre zawody w bramce rozgrywał goalkeeper Boru.

Chwilę po zmianie stron gospodarze zdobyli bramkę kontaktową na 1:2. Nie wyprowadziło to z równowagi Zdrowia. Podopieczni Karola Kopcia grali konsekwentnie, czego efektem były kolejne trafienia. Dorobek bramkowy mógł być większy, ale brakowało skuteczności. Kilka razy w słupek trafiał Marcin Makulec.

- W pierwszej połowie zagraliśmy nieskutecznie. Z przebiegu całego meczu, przez 90 proc. czasu gry to my kreowaliśmy grę. Rywal nastawił się głównie na kontry ? komentuje trener Zdrowia Garwolin Karol Kopeć.

Za dwa tygodnie, 16 grudnia pierwszy poważny sprawdzian dla Zdrowia. W Sulejówku drużyna znad Wilgi zmierzy się z jednym z kandydatów do awansu ? zespołem Victorią Sulejówek.

RKS Bór Regut ? Zdrowie Garwolin 3:10 (0:2)
Bramki dla Zdrowia: Michał Zieliński 10`, Filip Gac 17`, 26`, Mateusz Zieliński 22`, Karol Kopec 23`, Paweł Pyra 24`, 24`, Damian Papiernik 38`, samobójcze 28`, 36`
Zdrowie: Pusek, Kopeć, Gac, Makulec, Zalewski oraz Michał Zieliński, Mateusz Zieliński, Matysiak, D. Papiernik, Pyra, Głąbick, Anusiewicz.