Anna Kotlarska medalistką Mistrzostw Polski!

Opublikowano: 26 listopad 2018, 06:50 Kategoria Sport
mksbadminton

Zawodniczka MKS Garwolin Ania Kotlarska zdobyła brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w grze podwójnej dziewcząt.

W dniach 22-25.11.2018 r. w Sianowie odbyły się IMPM. Reprezentantka MKS wyruszyła na nie już we czwartek rano, ponieważ musiała tego dnia po południu zagrać eliminacje do turnieju indywidualnego. Po mimo trudu podróży po wygraniu dwóch meczy zameldowała się w turnieju głównym. W piątek rano Ania rozegrała mecz gry pojedynczej z rozstawianą Katarzyną Kisielewską z Białegostoku, po wyrównanej walce przegrała to spotkanie 19:21 i 18:21.

Walkę o medal w deblu, wspólnie z Nikolą Nowińską, zawodniczki rozpoczęły tego dnia po południu. Po losowaniu dziewczyny miały I rundę wolną. W meczu z Julią Bajerską i Hanną Bublewicz po pierwszym gładko wygranym secie 21:6, w drugim było sporo nerwów i wygrana 23:21. W sobotę w ćwierćfinale z parą Izabela Kamola i Magdalena Łuczak (nr 3/4 rozstawienia) była spokojna wygrana 21:13 i 21:18. Dziewczyny spokojnie kontrolowały to spotkanie.

Mecz półfinałowy przeciwko Juli Pajek i Juli Pająk, pomimo zaciętej walki przegrany w setach 19:21 i 19:21. Mimo to wielka radość ze zdobytego medalu.

Należy tu zauważyć, że Ania i Nikola na mistrzostwach jako jedyne nie rozstawiane zawodniczki zdobyły medal. Wszystkie pozostałe padły łupem zawodników rozstawianych z numerami od 1 do 4.