Zdrowie Garwolin rozpoczyna starty w II lidze futsalu

Opublikowano: 23 listopad 2018, 12:54 Kategoria Sport
futsalglpzdrowie garwolin

Po przygodzie z piłką plażową, która trwa już kilkanaście lat, przyszedł czas na futsal, czyli halową piłkę nożną.  Już w najbliższą niedzielę 25 listopada o godzinie 19.00 w Hali Sportowej CSiK, Zdrowie Garwolin zainauguruje sezon w II lidze Polskiej Ligi Futsalu.

Rywalem będzie Victoria Solec. Nasi reprezentanci będą rozgrywać mecze z drużynami z województwa mazowieckiego. Jest to pierwsza edycja tych rozgrywek na Mazowszu. W lidze weźmie udział 7 zespołów. W niektórych województwach rozgrywki na trzecim szczeblu rozgrywek (Ekstraklasa, I PLF, II PLF) są liczne i mocno rozbudowane, a w innych dopiero raczkują.

Garwolińska Liga Piłkarska, która jest prężnym ośrodkiem futsalu na Mazowszu, zasługuje na próbę konfrontacji z innymi ośrodkami.  Zespół Zdrowia Garwolin będą w głównej tworzyć będą zawodnicy występujący w drużynie beach soccerowej, czyli popularni plażowicze. Będą „Ogórki”, „Hollywoody czyli obecne „Zellery” oraz Młodzi ze „Zdrowia”. Kadra może liczyć 24 zawodników, dlatego lista nie jest jeszcze zamknięta. Odpowiedzialność za wyniki będzie spoczywała na barkach grającego trenera – Karola Kopcia.

W poprzednim roku Zeller Zdrowie Garwolin grało w 1/32 Pucharu Polski. Rywalem był KS Constrakt Lubawa (obecny lider I Ligi Futsalu, grupa północna)- Po przegranej, ale w dobrym stylu okazało się, że nie ma takiej dużej przepaści. Niedługo później dwóch zawodników z Lubawy otrzymało powołania do reprezentacji Polski.

Zespół swoje mecze będzie rozgrywał w Hali Sportowej CSiK w Garwolinie (ul. Żwirki i Wigury 16). Drugim obiektem, który posiada weryfikację do rozgrywek jest Hala Sportowa w Górznie. Dzięki dobrej współpracy z tym Ośrodkiem, zespół będzie mógł również tam pokazać się publiczności. Wstęp na mecze będzie oczywiście darmowy.

Zespół tak na dobrą sprawę jest dopiero w trakcie budowy. Zarówno sprawy organizacyjne oraz sponsorskie są w trakcie realizacji. Zespół poszukuje wsparcia od strony finansowej, dlatego trwają poszukiwania sponsora strategicznego oraz sponsorów pomocniczych.

Kadra Zdrowia Garwolin: Emil Anusiewicz, Filip Gac, Rafał Głąbicki, Dariusz Kasprzak, Karol Kopeć, Marcin Makulec, Damian Matysiak, Artur Meloyan, Damian Papiernik, Sebastian Papiernik, Dominik Pusek, Paweł Pyra, Kamil Szostak, Michał Zalewski, Mateusz Zieliński, Michał Zieliński. Jest 16 zawodników. Na pozostałe 8 miejsc trwają poszukiwania.

Kolejne mecz (II kolejka) zespół rozegra na wyjeździe. Zdrowie zmierzy się z Borem Regut (1 grudnia 2018 godz. 17.00).

Zarząd Klubu Zdrowia Garwolin zaprasza na mecze z udziałem naszej drużyny oraz prosi o wsparcie. Ewentualne pomysły i rozwiązania przy tworzeniu tego nowego piłkarskiego projektu w naszym mieście mile widziane.

glpfutsal.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież