Koniec rundy w IV lidze. Wilga wygrywa, Orzeł z walkowerem

Opublikowano: 19 listopad 2018, 19:20 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Drugim w sezonie zwycięstwem 2:1 ze Zniczem II Pruszków rundę jesienną IV ligi zakończyli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS przezimuje przerwę na 8. miejscu w tabeli. Przedostatni jest Orzeł Unin, który zrezygnował z wyjazdu na mecz z liderem.

W niedzielę Wilga zagrała na trudnym terenie w Pruszkowie. Pierwszy mecz między tymi zespołami, sierpniu zakończył się zwycięstwem GKS 2:1. Goście od pierwszego gwizdka grali uważnie i cierpliwie. Opłaciło się to po upływie 30. minuty spotkania. Piłkę ze skrzydła w pole karne wycofał Wojciech Migas, którego podanie na gola zamienił Tomasz Paszkowski. Dla pomocnika GKS było to ósme trafienie w sezonie. Wcześniej o gola mógł pokusić się Migas, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę Znicza.

Po zmianie stron GKS podwyższył prowadzenie. W 61. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Piotr Talar, który posłał piłkę między nogami bramkarza gospodarzy. Zaledwie 60 sekund później Znicz strzelił bramkę kontaktową, wykorzystując błąd komunikacji bramkarza Wilgi z obrońcą. W ostatnich minutach Axel Gandarela uratował Wilgę przed stratą bramki, broniąc w sytuacji sam na sam z rywalem.

- Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Słowa pochwały należą się całemu zespołowi. W szczególności chciałbym wyróżnić parę środkowych pomocników ? Świder/Głowala, którzy bardzo dobrze powstrzymywali ataki rywala w tej części boiska ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Na sobotni mecz do Grodziska Mazowieckiego nie wyjechał Orzeł Unin. Wynik meczu zostanie wkrótce zweryfikowany jako walkower na korzyść lidera IV ligi. Orzeł zakończył rundę na 15. miejscu z dorobkiem 12 punktów. Wilga jest 8. z 23 oczkami na koncie.

Początek rundy wiosennej, w której drużyny rozegrają po 15 spotkań, w marcu.

Znicz II Pruszków ? Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 30` (as. Wojciech Migas), Piotr Talar
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Pyra, Migas (65` Alot), Świder, Głowala, Paszkowski (85` Rękawek), Talar (90` D. Papiernik), Kisiel (72` Zalewski).