Medalami uczcili 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: 12 listopad 2018, 07:17 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Lekkoatleci Wilgi Garwolin, już od ponad 10 lat startują w 11 listopada, by właśnie w ten patriotyczny sposób obchodzić Święto Niepodległości. Nie inaczej było i w tym roku.

Już 10 listopada, bracia Bartek  i Michał Głowalowie, wzięli udział w biegach ulicznych w Rykach. Bartek zajął II miejsce w kategorii ?Urwisów?, natomiast Michał w bardzo silnej obsadzie, zdobył brązowy medal wśród juniorów. 11 listopada natomiast, odbył się w Łukowie XXVI Bieg Niepodległości, w którym padł rekord frekwencji ? ponad tysiąc uczestników.

W niektórych biegach młodzieżowych startowało po 100-120 zawodników. Doskonale w tym gronie wypadła 17 osobowa ekipa Wilgi Garwolin, która pod kierunkiem trenera Stanisława Buszty, wywalczyła 5 złotych i pięć srebrnych medali oraz zdobyła cztery miejsca tuż za podium. Organizatorzy doskonale przygotowali oprawę zawodów, były medale i  posiłek dla wszystkich uczestników, a dla najlepszych pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody. Warto dodać, że rodzice zawodników pojechali na zawody własnymi samochodami, by w ten sposób wspomóc sekcję lekkiej atletyki, a przy okazji pokibicować ? zresztą bardzo udanie -  swoim pociechom.

Złote medale zdobyli:

Agata Szaniawska ? Gimn. Powiatowe Garwolin -  bieg na 5000m ? open

Aleksandra Borkowska ? SP w Pilczynie ? 800m SP

Olga Świesiulska ? SP w Głoskowie ? 1100m -  SP i Gimnazjów

Natalia Przybysz ? LO Garwolin ? 1100m Liceów

Adam Makulec - Gimn. Powiatowe Garwolin ? 1600m Gimn.

Medale srebrne:

Karolina Latuszek ? AWF Biała Podlaska ? 5000m open

Ewelina Kucharska ? SP w Uninie ? 800m SP

Katarzyna Głowala ? LO Garwolin ? 1100m Liceów

Bartek Głowala ? SP w Rudzie Talubskiej ? 300m klasy ? 1-3

Daniel Sierański ? Gimn. w Łaskarzewie ? 1600m Gimn.

Ponadto czwarte miejsca przypadły ? Alicji Świesiulskiej ? SP Głosków, Karolinie Kucharskiej ? Gimn. Unin,  Jackowi Febertowi i Albertowi Parnickiemu ? SP w Woli Rębkowskiej.