Medalami uczcili 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: 12 listopad 2018, 07:17 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Lekkoatleci Wilgi Garwolin, już od ponad 10 lat startują w 11 listopada, by właśnie w ten patriotyczny sposób obchodzić Święto Niepodległości. Nie inaczej było i w tym roku.

Już 10 listopada, bracia Bartek  i Michał Głowalowie, wzięli udział w biegach ulicznych w Rykach. Bartek zajął II miejsce w kategorii „Urwisów”, natomiast Michał w bardzo silnej obsadzie, zdobył brązowy medal wśród juniorów. 11 listopada natomiast, odbył się w Łukowie XXVI Bieg Niepodległości, w którym padł rekord frekwencji – ponad tysiąc uczestników.

W niektórych biegach młodzieżowych startowało po 100-120 zawodników. Doskonale w tym gronie wypadła 17 osobowa ekipa Wilgi Garwolin, która pod kierunkiem trenera Stanisława Buszty, wywalczyła 5 złotych i pięć srebrnych medali oraz zdobyła cztery miejsca tuż za podium. Organizatorzy doskonale przygotowali oprawę zawodów, były medale i  posiłek dla wszystkich uczestników, a dla najlepszych pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody. Warto dodać, że rodzice zawodników pojechali na zawody własnymi samochodami, by w ten sposób wspomóc sekcję lekkiej atletyki, a przy okazji pokibicować – zresztą bardzo udanie -  swoim pociechom.

Złote medale zdobyli:

Agata Szaniawska – Gimn. Powiatowe Garwolin -  bieg na 5000m – open

Aleksandra Borkowska – SP w Pilczynie – 800m SP

Olga Świesiulska – SP w Głoskowie – 1100m -  SP i Gimnazjów

Natalia Przybysz – LO Garwolin – 1100m Liceów

Adam Makulec - Gimn. Powiatowe Garwolin – 1600m Gimn.

Medale srebrne:

Karolina Latuszek – AWF Biała Podlaska – 5000m open

Ewelina Kucharska – SP w Uninie – 800m SP

Katarzyna Głowala – LO Garwolin – 1100m Liceów

Bartek Głowala – SP w Rudzie Talubskiej – 300m klasy – 1-3

Daniel Sierański – Gimn. w Łaskarzewie – 1600m Gimn.

Ponadto czwarte miejsca przypadły – Alicji Świesiulskiej – SP Głosków, Karolinie Kucharskiej – Gimn. Unin,  Jackowi Febertowi i Albertowi Parnickiemu – SP w Woli Rębkowskiej.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież