IV-ligowe derby powiatu na remis [wideo]

Opublikowano: 10 listopad 2018, 16:34 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

W historycznych derbach powiatu garwolińskiego Wilga Garwolin zremisowała z Orłem Unin 1:1 (0:1). Spotkanie przy Sportowej oglądało ponad 400 osób.

Na papierze faworytem byli wyżej notowani gospodarze, ale derby rządzą się swoimi prawami. Oba zespoły przystąpiły do meczu 15. kolejki IV ligi niemal w najmocniejszych składach. Po raz pierwszy w IV lidze mierzyły się zespoły z powiatu garwolińskiego, choć bywały już derby powiatu na piątym poziomie rozgrywek.

Spotkanie nieoczekiwanie rozpoczęło się od przewagi gości. Orzeł groźnie atakował. W 10. minucie mocny strzał z wolnego Łukasza Korgula przed siebie odbił Daniel Fic. Cztery minuty później przyjezdni wyszli z szybką kontrą. Krystian Parzyszek zagrał wzdłuż linii pola bramkowego do Dariusza Osicy, ale ten fatalnie przestrzelił. 60 sekund później Orzeł dopiął swego. Michał Zalewski minął w polu karnym Mateusza Jóźwickiego i silnie uderzył w kierunku bramki. Futbolówkę odbił Fic, ale przy dobitce niepilnowanego Parzyszka nie miał szans.

Po zdobyciu prowadzenia goście cofnęli się na własną połowę. Wilga przed przerwą stworzyła trzy bramkowe sytuacje. W 23. minucie główkę Arkadiusza Zalewskiego z linii bramkowej wybił Bartłomiej Sitarek. Na trzy minuty przed zejściem do szatni Piotr Talar zagrał prostopadle do Mikołaja Goli, ale ten uderzył niecelnie. W doliczonym czasie gry Gola zagrał w ?16? do Sebastiana Papiernika, ale skrzydłowego ubiegł wychodzący z bramki Marcin Łuczak.

W drugiej połowie Orzeł odpierał ataki GKS. W 48. minucie Tomasz Paszkowski minął przy linii końcowej Damiana Matysiaka, ale jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Łuczak. W 58. minucie było 1:1. Piotra Talara w polu karnym faulował, wprowadzony chwilę wcześniej, Tomasz Gora. ?11? na trafienie zamienił sam poszkodowany. Orzeł mógł szybko odpowiedzieć. Precyzyjny strzał Sitarka z dystansu nad poprzeczkę przeniósł Fic. W 67. minucie w pole karne wbiegł Gola, minął bramkarza, ale strzał zmierzający do siatki wybił Łukasz Korgul.

Dwie okazje do strzelenie zwycięskiego gola Wilga stworzyła w doliczonym czasie gry. Najpierw bliski szczęścia był Karol Zawadka. Później mocny strzał Kacpra Kozikowskiego z linii bramkowej wybił Mariusz Dróżdż. W samej końcówce czerwoną kartkę zobaczył Cezary Jakubaszek. Bramkarz wszedł na boisko w 88. minucie jako zawodnik z pola. Piłkarz bezmyślnie wślizgiem zaatakował Daniela Fica.

- Nie jestem zadowolony z tego meczu. Czuję duży niedosyt i jestem rozczarowany naszą postawą. Nie pokazywaliśmy tego, co przez całą rundę. Nie wiem z czego to wynika. Może z nerwowości zawodników przy okazji derbów. Ten remis to dla nas porażka ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

- To był ciężki mecz, mecz walki. Wiedzieliśmy, że obie strony będą chciały coś udowodnić. Osobiście to mój powrót na to boisko na ławkę rezerwowych. Po raz ostatni zagrałem tu w 1989 roku ? powiedział Janusz Kowalski, szkoleniowiec Orła.

Derby miały zakończyć rundę jesienną sezonu 2018/2019. MZPN zdecydował jednak o rozegraniu jeszcze jednej serii spotkań, awansem. W następnej kolejce Wilga zagra w Pruszkowie ze Zniczem II (jesienią 2:1), a Orzeł pojedzie na mecz do lidera w Grodziska Mazowieckiego (jesienią 0:6).

Wilga Garwolin ? Orzeł Unin 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Talar 58` (rzut karny za faul na Piotrze Talarze) - Krystian Parzyszek 16` (as. Michał Zalewski
Widzów: ok. 400
Czerwona kartka dla Orła: Cezary Jakubaszek (za faul)
Wilga: Fic, Kwiatkowski Karol Zawadka, Jóźwicki (35` Macioszek), Talar, Kisiel (74` Migas), Paszkowski (64` Rękawek), Kozikowski, S. Papiernik, A. Zalewski, Gola.
Orzeł: Łuczak, D. Szczęśniak (55` Gora), Korgul, B. Szczęśniak (25` D. Matysiak), Piesio, Michalczyk, Sitarek (88` Jakubaszek), Kowalski (78` P. Wielgosz), Osica (70` Dróżdż), Parzyszek (85` M. Matysiak), Zalewski.