Kolejny rekord frekwencji na zawodach w Garwolinie

Opublikowano: 09 listopad 2018, 13:58 Kategoria Sport
pływaniegmina garwolin

Na pływalni miejskiej Garwolanka odbyły się XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Po raz kolejny przy okazji zawodów gminnych padł rekord startujących zawodników, których liczba tym razem wyniosła 250 osób.

Jest to potwierdzenie słów zastępcy wójta gminy Garwolin Karoliny Kasprzak, która podczas otwarcia zawodów zaznaczyła, że ta impreza cieszy się coraz większą popularnością. W zawodach, których głównym organizatorem był UKS Delfin Garwolin, gospodarza imprezy wystawili aż 64 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 28 medali.

Zdobyli je: Amelia Baran (srebro na 25m dowolny i brąz na 25m grzbiet ), Karolina Domańska ( brąz na 25m dowolny ), Barbara Siwek ( złoto na 25m dowolny i srebro na 25m motyl ), Agata Sikora ( srebro na 50m dowolny i brąz na 25m klasyk ), Zofia Gontarz ( brąz na 50m dowolny ), Alicja Więckowska ( złoto na 50m dowolny i 50m grzbiet ), Maciej Gałązka ( brąz na 50m dowolny ), Maciej Gontarz ( złoto na 50m dowolny i 50m motyl ), Miłosz Kaczorowski ( srebro na 50m dowolny ), Emilia Frąckiewicz ( złoto na 50m klasyk i 100m dowolny ), Filip Zalewski (złoto na 50m klasyk ), Jagoda Jonak ( złoto na 50m grzbiet i 50m motyl ), Bartłomiej Lakus ( złoto na 50m grzbiet i srebro na 50m motyl ), Jan Wojciechowski ( srebro na 50m grzbiet ), Jakub Sitnik ( złoto na 50m grzbiet ), Maja Skupińska ( srebro na 50m motyl ), Joanna Maciąg (brąz na 50m motyl ), Stanisław Siwek ( złoto na 50m motyl ), Piotr Błędowski ( brąz na 50m motyl ) i Marta Głowala ( brąz na 100m dowolny ).

Na koniec zawodów zostały jeszcze wręczone statuetki dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej wg punktów FINA. Tym razem  taką nagrodę zdobyła Emilia Frąckiewicz oraz Barbara Siwek.