reklama

baner projekt 

reklama

Siatkarki z Żelechowa mistrzyniami regionu LZS

Opublikowano: 02 listopad 2018, 07:57 Kategoria Sport
siatkówkalzsżelechówunin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W tegorocznej edycji Regionalnej Gimnazjady Ludowych Zespołów Sportowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt zmierzyło się 17 drużyn. Wygrały zawodniczki z Żelechowa.

Zostały one podzielone na cztery grupy. W grupie pierwszej znalazły się drużyny: Korczew (gospodarz), Łysów, Stara Kornica oraz Mrozy. Druga grupa to: Paprotnia (gospodarz), Radzików Wielki, Mordy, Żelechów, Stoczek Węgrowski. W trzeciej grupie zagrały: Zbuczyn (gospodarz), Borki Kosy, Suchożebry i Gończyce. Czwarta grupa: Seroczyn (gospodarz), Ruda Wolińska, Stok Lacki, Unin.

Rozgrywki grupowe rozegrano 18 października, a do finału awansowali tylko zwycięzcy grup:  z grupy I ? Mrozy, grupa II  - Żelechów, z grupy III ? Gończyce i z grupy IV ? Unin.

reklama


Finał tegorocznej Gimnazjady odbył się 29 października w Uninie. Ustalono, że rozegrany on będzie systemem pucharowym. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji czyli Gończyce i Unin, zostali rozpisani do oddzielnych grup, natomiast Mrozy i Żelechów zostały dolosowane. W grupie A znalazły się Gończyce i Żelechów a w grupie B Unin i Mrozy.

W pierwszym meczu siatkarki z Żelechowa pokonały swoje rywalki z Gończyc wynikiem 2:0. Drugi mecz to dominacja Unina nad Mrozami ? 2:0. W meczu o trzecie miejsce Mrozy pokonały Gończyce 2:0.

Finał był bardzo wyrównany i dostarczył dużo emocji. Żelechowianki okazały się lepsze od siatkarek z Unina , zwyciężyły 2:1 i to one zostały Mistrzyniami Regionu Siedleckiego w Gimnazjadzie LZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Siatkarki z Żelechowa będą reprezentować region siedlecki na Mistrzostwach Mazowsza LZS w Nadarzynie.

- Dziewczyny zagrały dwa dobre mecze, choć nie obyło się bez problemów . Cieszy mnie to, że po przegranym secie z Uninem pokazały charakter, nie załamały się i wróciły do dobrej gry ? ocenia trener zespołu z Żelechowa Łukasz Bogusz.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz