Sukcesy przełajowców w Igrzyskach i Licealiadzie

Opublikowano: 23 październik 2018, 06:43 Kategoria Sport
bieganielekkoatletyka

Nad Zalewem Muchawka w Siedlcach, odbyły się Regionalne Igrzyska i Licealiada w biegach na przełaj.  W zawodach, które zorganizował PSZS w Siedlcach, wzięło udział łącznie około 800 dziewcząt i chłopców, po 8 startujących, wyłonionych na eliminacjach powiatowych, z 7 powiatów regionu siedleckiego.

Razem rozegrano 14 biegów, a awans do Igrzysk Mazowieckich, które odbędą się kwietniu 2019 roku, awans uzyskało po 12 najlepszych z każdej kategorii. Biegacze z naszego powiatu, bardzo udanie wystartowali w tym gronie, gdyż zdobyli łącznie 12 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 5  brązowych, a do wiosennych zmagań, zakwalifikowało się  42 przedstawicieli naszego powiatu -  26 w zmaganiach igrzyskowych i 16 w licealiadzie.

Zwycięstwa odnieśli: Aleksandra Borkowska SP Pilczyn, Agata Szaniawska – Gimn. Powiatowe Garwolin i Natalia Przybysz – LO Garwolin. Drugie miejsca wywalczyli: Zuzanna Zalewska – SP 5 Garwolin, Bartosz Soszka SP Michałówka, Adam Makulec – Gimn. Powiatowe Garwolin, Daria Paśnicka – ZS nr 1 Garwolin.

Miejsca trzecie zdobyli: Ewelina Kucharska – SP Unin, Olga Świesiulska – SP Głosków, Karolina Kucharska – Gimn. Unin, Albert Paśnicki – SP w Woli Rębkowskiej oraz Aleksander Kot – LO Żelechów.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież