V Memoriał im. Piotra Ekierta

Opublikowano: 11 październik 2018, 16:31 Kategoria Sport
HoryzontrowerMemoriał Ekierta

Ponad 80 osób wzięło udział w V Memoriale im. Piotra Ekierta. W rowerowych wyścigach zmierzyli się zarówno dorośli, jak i dzieci. Najkrótszy dystans miał 2 km, najdłuższy – ponad 50 km.

Jak co roku najpierw kolarze zapalili znicze na grobie Piotra Ekierta, a dopiero później rozpoczęły się wyścigi. W zawodach, które odbyły się 7 października w Uninie, mógł wziąć udział każdy. Organizatorem wydarzenia było Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.

Najpierw wystartowały dzieci, które zmierzyły się z dystansem 2 km. Na najwyższym stopniu podium w tym wyścigu stanęli Wiktoria Paszkowska i Fryderyk Węgrzyk. Później na starcie pojawili się zawodnicy ścigający się na rowerach szosowych. Kobiety, juniorzy oraz zawodnicy w kategorii M50 i M60+ mieli do pokonania blisko 34 kilometry. Na mężczyzn ścigających się w kategorii M20, M30 i M40 czekał dystans niespełna 51 km. Zwycięzcą w kategorii junior został Adrian Dobrowolski z Mińska Mazowieckiego. Wśród pań najlepsza była Magdalena Kizerwetter-Świda. W kategorii M50 triumfował Rafał Rajewski, a w kategorii M60+ - Waldemar Ostojski. Obaj zawodnicy z Warszawy. Kategorię M20 wygrał Mateusz Mikulski, M30 – Radosław Rękawek, a M40 – Kamil Maj.

W oddzielnym wyścigu konkurowali ze sobą zawodnicy w kategorii rower dowolny. Wszyscy do przejechania mieli 17 km. Pierwszy na mecie pojawił się Ireneusz Kowalski. Wśród pań najlepsza była Anna Janisiewicz.

Zawody zakończyło wspólne ognisko i oczywiście dekoracja zwycięzców.

Pełna klasyfikacja V Memoriału im. Piotra Ekierta.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież