Łukasz Świesiulski z kolejnym złotem MP

Opublikowano: 09 październik 2018, 11:58 Kategoria Sport
łukasz świesiulskistraż pożarnabieganielekkoatletyka

W Przeźmierowie k/Poznania odbyły się XXIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu Ulicznym. Zawody rozegrane zostały w ramach „Biegu Ognia i Wody”. Złoty medal zdobył Łukasz Świesiulski, strażak KP PSP w Garwolinie, reprezentujący KW PSP w Warszawie.

6 października ponad 300 miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu zjawiło się na torze samochodowym Automobilklubu Wielkopolskiego. To właśnie „Tor Poznań” stał się areną zmagań biegaczy z całej Polski, wśród których połowę stanowili strażacy PSP. 10-kilometrowa trasa wytyczona na wyścigowym torze samochodowym oraz piękna słoneczna pogoda stanowiły doskonałe warunki, sprzyjające uzyskiwaniu rekordowych rezultatów.

Linię mety, która była usytuowana na wlocie do tzw. „pit stopu”, jako pierwszy przekroczył Łukasz Świesiulski, reprezentujący KW PSP w Warszawie, uzyskując czas 32:25. Drugi na mecie z czasem 33:05 zjawił się Bartłomiej Przedwojewski, KW PSP Wrocław, wyprzedzając o 2 sekundy Andrzeja Szpunara, KW PSP Rzeszów.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, otrzymali okolicznościowe puchary i statuetki oraz medale i dyplomy, które wręczali: bryg. Tomasz Wiśniewski – przedstawiciel SA PSP Poznań, mł. bryg. Szymon Ławecki – przedstawiciel Biura Szkolenia KG PSP oraz gospodarz obiektu – Robert Werle, Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego. Ponadto reprezentacja KW PSP w Łodzi, jako zwycięzcy klasyfikacji drużynowej, otrzymali Puchar Przechodni Komendanta Głównego PSP.

straz.gov.pl, opr. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież