Sukcesy Wilgi w międzynarodowym gronie

Opublikowano: 23 wrzesień 2018, 13:32 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

WLKS Siedlce Iganie Nowe był organizatorem X Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych, w których wzięła udział rekordowa ilość 1200 uczestników z prawie 100 szkół.  Z workiem medali do Garwolina z zawodów wrócili lekkoatleci Wilgi Garwolin.

Zaproszenie do udziału w imprezie przyjęły szkoły sportowe m.in. z Ukrainy, Litwy Łotwy i Białorusi. Młodzi lekkoatleci startowali w swoich rocznikach, a w niektórych konkurencjach wystąpiło nawet po 30 startujących. Bardzo dobrze wypadli w tych zmaganiach reprezentanci Wilgi Garwolin, którzy tym razem reprezentowali swoje szkoły, gdyż zdobyli łącznie aż 13 medali ? w tym 5 złotych, 8 srebrnych i jeden brązowy.

Złote medale zdobyli:

Aleksandra Borkowska  U-13,   SP Pilczyn ? 1000m ? 3.32.60s

Marcel Paciorek ? U-15, Gimn. Maciejowice ? skok wzwyż ? 170cm

Dawid Mianowski ? U-13, SP nr 2 Garwolin ? skok wzwyż ? 146cm ? rek. życ.

Wiktor Sikora ? U-13, SP Rębków ? kula 5 kg ? 8.24m ? rek. życ.

Szymon Głaszczka ? U-13 ? 300m ? 41.52s ? rek. życ.

Medale srebrne:

Ewelina Kucharska ? U-13 , SP Unin ? 300m ? 48.89s

Alicja Świesiulska ? UI-12, SP Głosków ? 300m ? 49.52s ? rek. życ.

Olga Świesiulska ? U-14, SP Głosków ? 300m ? 43.23s

Agata Szaniawska ? U-15, Gimn. Powiatowe Garwolin ? 1000m ? 3.29.78s

Adam Makulec ? U-15, Gimn. Powiatowe Garwolin ? 2000m ? 6.20.90s

Stanisław Szałas ? U-14,SP nr 2 Garwolin ? 1000m ? 3.04.30s

Adam Skoczylas ? U-14, SP nr 5 Garwolin ? dysk 1 kg ? 32.66m ? rek. życ.

Michał Głowala ? U-13, SP Ruda Talubska - skok w dal ? 4.57m

Medal brązowy zdobył w biegu na 600m Jacek Febert ? U-14 ? czas ? 1.36.10s ? rek. życ.

Ponadto Daniel Sierański, U-15 ? Gimnazjum Łaskarzew, zajął w bardzo silnie obsadzonym biegu na 2000m ? wysokie IV miejsce, a czasem 6.37.20s ustanowił nowy rekord życiowy.