Marzenia się spełniają!

Opublikowano: 18 wrzesień 2018, 07:05 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Na stadionie Orła w Warszawie odbyły się 15 września z udziałem ponad 600 startujących, Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodzików w lekkiej atletyce. W imprezie wzięli udział młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy mocno zaakcentowali swój udział, bo w punktacji medalowej zajęli, w gronie 44 klubów, wysokie trzecie miejsce.

Na najwyższe uznanie zasługuje Olga Świesiulska, która w biegu na 300 m pokonała zdecydowanie ponad 40 przeciwniczek i zrealizowała aż trzy sportowe marzenia ?  zdobyła złoty medal, ustanowiła nowy rekord powiatu młodziczek ? czas 42.93s i wykonała normę na II klasę sportową. Olga jest uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej  w Głoskowie, a do regularnych treningów w klubie, namówił ją nauczyciel wychowanie fizycznego  Marcin Możdżonek.

Bardzo dobry występ zanotował również Marcel Paciorek, Gimnazjum Maciejowice, który  zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem (35.27m) oraz zajął II miejsce w skoku wzwyż ? 170 cm i tylko jedna zrzutka zadecydowała,  że nie wywalczył złotego medalu. Wielu emocji dostarczył bieg na 2000 m, w którym wystąpiło aż trzech zawodników Wilgi. Drugie miejsce zajął Daniel Sierański (Gimnazjum Łaskarzew) - 6.49.97s, a pasjonującą walkę o medal brązowy, stoczyli Jacek Febert (SP nr 1 Garwolin) i Stanisław Szałas (SP nr 2 Garwolin). Na mecie okazała się, że zaledwie o 19 setnych sekundy lepszy okazał się Stanisław Szałas.

Ponadto z brązowego medalu cieszyła się również Karolina Latuszek (Gimnazjum Unin), która na 2000 m wynikiem 8.00,83s ustanowiła nowy rekord życiowy. Obiecująco wypadł również start poza konkursem, 13-letniej Eweliny Kucharskiej z Unina. W biegu na 100 Ewelina uzyskała czas 14.65s, a w skoku w dal zajęła V miejsce rezultatem 4.52cm- rek. życ.

- Nasz medalowy dorobek byłby zapewne jeszcze większy, ale pewni kandydaci do medali, Agata Szaniawska i Adam Makulec, ze względu na dalsze, ważne starty, zostali zwolnieni  z tych zawodów ? uzupełnia zadowolony ze swoich podopiecznych, trener lekkoatletów, Stanisław Buszta.

Na koniec warto dodać, że dekoracji dokonywali trenerzy zwycięzców, w towarzystwie srebrnej medalistki olimpiady w Moskwie, Urszuli Kielan, która w wieku 19 lat skoczyła wówczas 194 cm.

Dzień później, tym razem na stadionie AWF w Warszawie  odbył się Memoriał Eugeniusza Lokajskiego, byłego reprezentanta Polski w Rzutach, który zginął w Powstaniu Warszawskim.  W memoriałowej konkurencji pchnięcia kula juniorek, II miejsce wywalczyła Katarzyna Salamończyk, a w biegu na 400m trzecia była Natalia Przybysz w czasie nowej życiówki ? 63.70s. Ponadto z dobrej strony pokazał się debiutujący  na tym dystansie 16-letni Kacper Dębecki, który zajął V miejsce  z wynikiem 55.74s.