Marek Janiec obronił tytuł mistrza Garwolina w golfie

Opublikowano: 15 wrzesień 2018, 15:14 Kategoria Sport
golfgarwolin

Na polu golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club rozegrano II Mistrzostwa Garwolina. Zwycięzcą został, podobnie jak przed rokiem, Marek Janiec.

Golf to młoda dyscyplina sportowa, rozwijająca się w Polsce dopiero od 25 lat. Obecnie istnieje 27 pól golfowych w Polsce. Garwolin ma takie szczęście, że w odległości 25 km znajduje się takie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Jest to pełnowymiarowe pole 18-dołkowe, na którym są rozgrywane zawody rangi międzynarodowej.

Kilka osób z miasta Garwolina i z powiatu garwolińskiego oraz z sąsiedniej gminy Sobienie Jeziory brało udział w II Golfowych Mistrzostwach Garwolina. Zawody odbyły się 12 września i rozegrano je w dwóch klasyfikacjach.

Stroke Play Brutto to najważniejsza klasyfikacja, którą wygrywa zawodnik zaliczający 18 dołków jak najmniejszą liczbą uderzeń. Tytuł mistrza Garwolina obronił Marek Janiec. Wicemistrzem Garwolina został Andrzej Gniedziuk (plus sześć uderzeń). Trzecie miejsce zdobył Tomasz Paziewski, który obecnie mieszka w Wiązownej, ale pochodzi z Garwolina.

W trakcie mistrzostw prowadzono także klasyfikację Stableford Netto. Jej założenia to wyrównanie szans w rywalizacji, gdzie do liczby uderzeń porównuje się handicap zawodnika. Każdy zawodnik posiada określony ilość uderzeń jaka potrzebna jest do zaliczenia wszystkich 18 dołków. Im handicap mniejszy, tym zawodnik prezentuje wyższy poziom gry. W tej klasyfikacji kolejne miejsca zajęli 1. Kazimierz Sabała, 2. Andrzej Gniedziuk, 3. Emil Wielgosz.

Wszystkich zainteresowanych tą dyscyplina organizatorzy zapraszają na Pole do Sobień Królewskich lub kontakt pod telefonem  (509 463 007 ? Marek).

Golf to tak gra że albo się komuś  podoba i człowiek przepada z kretesem albo po prostu mu taki rodzaj sportu nie odpowiada , wszyscy startujący podzielają ten pierwszy pogląd .