Pierwsze zwycięstwo Orła. Porażka Wilgi

Opublikowano: 20 sierpień 2018, 18:23 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninks raszynperła złotokłos
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Historyczne pierwsze zwycięstwo w IV lidze odnieśli zawodnicy Orła Unin. Podopieczni Janusza Kowalskiego pokonali wysoko Perłę Złotokłos 6:0 (3:0). Bez punktu z wyjazdowego meczu z KS Raszyn wróciła Wilga Garwolin.

GKS zmierzył się w sobotę z KS Raszyn. Podwarszawski zespół mecze u siebie rozgrywa w Ząbkach. Spotkanie toczyło się pod dyktando gości, ale to gospodarze trafiali do siatki. W 13. minucie Michał Prażuch dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym. Zawodnik z Raszyna sprytnie przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Axelem Gandarelą i było 1:0. Dla Argentyńczyka był to pierwszy oficjalny mecz w barwach Wilgi.

Na 20 minut przed końcem drugiego gola dla miejscowych strzelił Lech Edgar, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów. Honorowe trafienie dla gości padło w doliczonym czasie gry. Przemysław Alot dograł w pole karne do Pawła Pyry, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

- My prowadziliśmy grę, ale nic z tego nie wynikało pod bramką przeciwnika ? komentuje kierownik drużyny Wilgi Robert Baczewski. Jednoczesny trener bramkarzy dobrze ocenia debiut Gandareli. ? Przy golach dla Raszyna nie popełnił błędu ? dodał.

Ciekawostka w zespole Wilgi. Ostatnie pół godziny w GKS zagrał... Łukasz Puciłowski. Środkowy pomocnik w ostatnich dniach trenował przy Sportowej. ?Pucił? będzie występował w Wildze na zasadzie wypożyczenia z Mazovii Mińsk Mazowiecki. Piłkarz wrócił do zespołu z Garwolina po prawie czterech latach. Ostatni występ zaliczył 30 listopada 2014 roku.

Punkty i bramki Orła

Pierwsze i niezwykle okazałe zwycięstwo w IV lidze odniósł beniaminek z Unina. Orzeł rozgromił Perłę Złotokłos 6:0. Do przerwy podopieczni Janusza Kowalskiego prowadzili 3:0. Strzelanie rozpoczął w 4. minucie Damian Szczęśniak, który wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Gory. Pół godziny później było 2:0 po strzale z dystansu Mariusza Drożdża. Pod koniec pierwsze połowy we własnym polu karnym piłkę zmierzającą do bramki ręką zatrzymał Adrian Wojas. Sędzia podwójnie ukarał gości. Wyrzucił piłkarza z boiska i wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola zamienił Damian Matysiak. Po zmianie stron, mimo przewagi liczebnej, Orzeł nie zagrał lepiej. Trzy kolejne bramki były autorstwa wprowadzonych w przerwie Kamila Michalczyka i Krystiana Parzyszka (2).

- Zagraliśmy innym ustawieniem niż do tej pory, bardziej zbliżonym do tego, które prezentowaliśmy w okręgówce. Mogliśmy pokusić się o więcej trafień, ale dobrze zachowywał się bramkarz gości. To dla nas ważne zwycięstwo, które może utnie złośliwości, które pojawiały się po pierwszych porażkach ? powiedział trener Orła Janusz Kowalski.

W następnej kolejce oba zespoły z naszego powiatu rozegrają mecze na własnym boisku. W sobotę o godz. 12 Orzeł podejmie Znicz II Pruszków, a Wilga o godz. 17 Oskara Przysuchę.

KS Raszyn - Wilga Garwolin 2:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Paweł Pyra 90+? (as. Przemysław Alot)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Talar (85` Jóźwicki), Kisiel (76` Pyra), Ochnik (56` Puciłowski), Kozikowski, Paszkowski (60` Alot), Macioszek (80` Siejka),  Gola (69` Migas).
Orzeł Unin ? Perła Złotokłos 6:0 (3:0)
Bramki: Damian Szczęśniak 4? (as. Tomasz Gora), Mariusz Dróżdż 34? (as. Bartek Szczęśniak), Damian Matysiak 45? (rzut karny), Kamil Michalczyk 74` (as. Kacper Kowalski), Krystian Parzyszek 77` (as. Piotr Wielgosz), 84` (as. Łukasz Korgul)
Czerwona kartka dla Perły: Adrian Wojas 44? (za zagranie ręka na linii pola bramkowego)
Orzeł: Jakubaszek (46? Łuczak), T. Gora (79? Dąbrowski), Korgul, B. Szczęśniak, Piesio (65? E. Wielgosz), Dróżdż (65? K. Brych), D. Matysiak, Kowalski, D. Szczęśniak (46? Michalczyk), Sitarek (70? P. Wielgosz), Zalewski (46? Parzyszek).