Porażki Wilgi i Orła [wideo]

Opublikowano: 16 sierpień 2018, 09:55 Kategoria Sport

Bez punktów i bramek 2. kolejkę IV ligi zakończyły zespoły Wilgi Garwolin i Orła Unin.

Rywalem GKS była wczoraj Pilica Białobrzegi. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Oba zespoły rzadko stwarzały zagrożenie pod bramką rywala.

Jedyny gol meczu padł w 19. minucie z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego. Precyzyjnym strzałem popisał się Michał Kucharczyk. Przed przerwą goście mogli pokusić się o podwyższenie wyniku. Strzał Piotra Skałbani najpierw pewnie obronił Daniel Fic, później zawodnik przyjezdnych nie trafił z ostrego kąta po minięciu bramkarza Wilgi.

W pierwszych 45 minutach GKS w ofensywie grał słabo. Warto zanotować jedynie dobre prostopadłe zagranie Mikołaja Goli do Wojciecha Migasa. W tej sytuacji skrzydłowego Wilgi ubiegł wślizgiem obrońca rywala. W 40. minucie niecelnie na bramkę strzelał Tomasz Paszkowski.

Po zmianie stron gospodarzom udało się zamknąć Pilicę na własnej połowie. Napór Wilgi trwał 10 minut. W tym czasie w pole karne gości posyłane były wrzutki, ale bez efektu bramkowego. Goście w drugich 45 minutach tylko raz poważnie zagrozili bramce Fica. W 76. minucie Kucharczyk uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

- Pilica wykorzystała jeden nasz błąd i strzeliła bramkę, która ustawiła ten mecz. Zagraliśmy dużo lepszy mecz niż ze Zniczem II. Gratuluję chłopakom zaangażowania, które włożyli w spotkanie, a drużynie przeciwnej, że wykorzystała ten jeden nasz błąd ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Beniaminek z Unina zanotował drugą porażkę. Orzeł uległ Radomiakowi II w Radomiu 0:4, tracąc trzy gole w pierwszych 45 minutach.

W 3. kolejce Orzeł zagra u siebie z Perłą Złotokłos (niedziela, godz. 16), a Wilga na wyjeździe zmierzy się z KS Raszyn (sobota, godz. 12, w Ząbkach).

Wilga Garwolin ? Pilica Białobrzegi 0:1 (0:1)
Bramka: 19` Michał Kuczarczyk
Widzów: 170
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala (87` Jóźwicki), Talar (70` D. Papiernik), Kisiel, Paszkowski (70` Siejka), Kozikowski, Ochnik (83` Tracz), Migas (60` Alot), Gola.
Radomiak II Radom ? Orzeł Unin 4:0 (3:0)