Brązowy medal mistrzostw Polski dla Zdrowia Garwolin

Opublikowano: 07 sierpień 2018, 08:56 Kategoria Sport
zdrowie garwolinbeach soccer

Trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Plażowej zajęli zawodnicy Zdrowia Garwolin. To drugi medal w tych rozgrywkach w historii klubu.

Czempionat, z udziałem 11 zespołów, był rozgrywany w Kołobrzegu (3-5 sierpnia). Zdrowie Garwolin, które dwa lata temu zdobyło tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, pojechało nad Bałtyk na pewno nie w roli faworyta.

W fazie grupowej zawodnicy Piotra Kapicy odnieśli komplet zwycięstw. Zdrowie pokonało kolejno Tonio Team Sosnowiec 8:2, KP Rapid Moore Lublin 6:5 i BSC Boca Gdańsk 8:1. W półfinale zespół z Garwolina był bliski sprawienia niespodzianki. Rywalem naszych była drużyna Team Słupsk Adkonis Kwakowo, w barwach której występują reprezentanci Polski. Zdrowie prowadziło w ostatniej tercji 3:1, ale ostatecznie uległo rywalowi 3:4.

W spotkaniu o brąz Zdrowie pokonało Silesia Milenium BSC 3:1 i sięgnęło po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. – To dla nas ogromny sukces, szczególnie na tle drużyn, które regularnie trenują i kluby mają większe budżety. Taki rekord świata – komentuje opiekun Zdrowia Piotr Kapica. - W naszym zespole mamy kilku bardzo młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w ten sport. To pokazuje, że są rezerwy w tej drużynie – dodaje.

Dobra postawa piłkarzy z Garwolina na kołobrzeskiej plaży nie umknęła uwadze obserwatorom. – Kilku chłopaków zrobiło bardzo dobre wrażenie i kto wie, może zakończy się to występem w młodzieżowej reprezentacji, a może ktoś pójdzie śladami Filipa Gaca – mówi nasz rozmówca.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Zdrowia w mistrzostwach został Wojciech Migas, autor siedmiu goli.

Skład Zdrowia Garwolin: Jakub Ostolski, Marcin Łuczak (bramkarze), Damian Papiernik (kapitan), Kacper Kozikowski, Wojciech Migas, Artur Meloyan, Patryk Janisiewicz, Wojciech Jonczak, Michał Rękawek, Michał Piłka, Damian Szczęśniak, Kamil Szostak, Bartłomiej Jedynak.

Łukasz Korycki

fot. P. Kapica

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież