Świetne występy biegaczy Wilgi

Opublikowano: 31 lipiec 2018, 07:16 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolinemilia mazekmateusz kondej

Czołowe miejsca w silnie obsadzonych imprezach biegowych zajęli lekkoatleci Wilgi Garwolin - Emilia Mazek ? Mateusz Kondej.

28 lipca odbył się w Warszawie XXVIII Bieg Powstania Warszawskiego, w którym łącznie na dystansach 10 i 5 kilometrów, wystartowało ponad 11 tysięcy uczestników. Bardzo dobrze spisała  się w tej patriotycznej imprezie biegaczka ?Wilgi? Garwolin ? Emilia Mazek, która w gronie ponad dwóch tysięcy kobiet, które pobiegły na dystansie 10 km? zajęła   w kategorii K-20 ? doskonałe III miejsce czas 39.42?, natomiast w klasyfikacji open kobiet była czwarta.

W tym samym dniu, na pięknie położonym stadionie lekkoatletycznym w Sopocie, odbyło się XXI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły ? srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Melbourne ? 1956 w rzucie oszczepem.

Z ogromnym powodzeniem, wystartował  w tej imprezie Mateusz Kondej. Biegacz Wilgi Garwolin, który już w Mistrzostwach Polski seniorów  w Lublinie  sygnalizował wysoką formę, tym razem nie dał przeciwnikom żadnych szans i zdecydowanie zwyciężył w biegu na 1500m, a czasem 3.50,52 s poprawił o 0,79? własny rekord powiatu seniorów.

- Mateusz lubi biegowe wyznania i chętnie biega w dobrym, biegowym towarzystwie. Ostatnio poczynił duże postępy, a kolejnym jego celem  jest I klasa sportowa, która jest z pewnością w jego zasięgu, a zwycięstwo w Sopocie zapewne doda mu pewności siebie ? uzupełnia trener Wilgi Garwolin, Stanisław Buszta.