Udane starty 15-latków na koniec sezonu

Opublikowano: 25 lipiec 2018, 08:28 Kategoria Sport
delfin garwolinpływanie

W dniach 13-15 lipca w Oświęcimiu, na nowo wyremontowanej pływalni, odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. Wśród 509 zawodników z 135 klubów z całej Polski znalazła się trójka zawodników z UKS Delfin Garwolin.

Byli to Alicja Więckowska, Emilia Frąckiewicz i Jakub Sitnik. Każdy z tej trójki zawodników zaliczył na tych zawodach po pięć startów. Wszystkie swoje starty życiówkami zakończyła Emilia, której to wyniki stały się rekordami naszego powiatu w kategorii seniorek (50,100 s i 200 motyl oraz 200 i 400 zmienny).

Zarówno Kuba jak i Alicja w Oświęcimiu zaliczyli po dwa rekordy życiowe, z czego Kuba na 200 m dowolny ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii 15-latków, a Alicja ustanowiła 1 rekord w kategorii 15 latek na 100 m dowolnym oraz 2 w kategorii Seniorek (200 i 800 dowolny), z czego na szczególną uwagę zasługuję jej wynik na 200m dowolnym ( 2:20:67 ).

- Uzyskane wyniki przez naszych zawodników są zapewne nagrodą za poświęcony czas na treningi w okresie przedstartowym, który miał miejsce już po zakończeniu roku szkolnego gdzie szczególnie w okresie wakacyjnym jest ciężko o motywację do treningów, dlatego tym bardziej gratuluję swoim podopiecznym świetnych występów podczas tych zawodów, które ze względu na termin były bardzo męczące. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek a wyniki uzyskane w Oświęcimiu na pewno zmotywują Nas przed przyszłym sezonem, który wznowimy całym klubem podczas obozu w Augustowie w drugiej połowie sierpnia – przyznaje trener pływaków Wojciech Mianowski.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież