Wygrane Wilgi i Orła w drugich sparingach

Opublikowano: 19 lipiec 2018, 09:16 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninhuragan wołominjózefovia józefów

Wilga Garwolin pokonała Huragan Wołomin 5:4 (2:3), a Orzeł Unin wygrał z Józefovią Józefów 2:1 (1:0). Dla obu zespołów z powiatu garwolińskiego były to pierwsze wygrane w sparingach przed rozpoczęciem sezonu.

We wtorek wieczorem w Józefowie Orzeł mierzył się z miejscową Józefovią. Do przerwy podopieczni Janusza Kowalskiego prowadzili po trafieniu testowanego zawodnika. Asystę przy golu zanotował Krystian Parzyszek. Po zmianie stron podwyższył Kacper Kowalski, który wykorzystał podanie Emila Wielgosza. Ostatecznie gospodarzom udało się strzelić tylko bramkę honorową.

Dla beniaminka IV ligi było to pierwsze zwycięstwo w drugim letnim sparingu. Zwycięscy z boiska schodzili także zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS wczoraj w Miętnem grał z IV-ligowym Huraganem Wołomin.

Mecz obfitował w wiele akcji bramkowych, co przełożyło się na aż dziewięć goli. Wynik w 8. minucie otworzył nowy nabytek Wilgi Tomasz Paszkowski, który wykorzystał asystę Patryka Kisiela. Huragan wyrównał 10 minut później za sprawą trafienia Marcina Figla. Po pół godzinie gry na prowadzeniu była drużyna z Wołomina. Tym razem Daniela Fica pokonał Kamil Żmuda. W 38. minucie wyrównał Szymon Rękawek, po podaniu Kisiela. Tuż przed przerwą ponownie na prowadzenie wyszli goście. Drugie trafienie zaliczył Figiel.

Przed drugą połową, co zdarza się rzadko, trener Wilgi wymienił wszystkich zawodników. Całkowicie nowa jedenastka zagrała bardzo dobrze. Po 20 minutach gry był znowu remis. Prostopadłe zagranie Sebastiana Papiernika na gola zamienił Paweł Pyra. 12 minut później Pyra jak rasowy napastnik wykorzystał kolejną okazję w polu karnym i było 4:3. Chwilę później piłkarz nie zdołał pokonać bramkarza rywali, będąc w sytuacji sam na sam z rywalem.

Wilgę przed utratą kolejnych goli skutecznie bronił Axel Gandarela. Argentyńskim bramkarz zaliczył sześć udanych interwencji po groźnych strzałach przeciwników. Zawodnik, który jest blisko przejścia do Wilgi, skapitulował tylko raz. W 85. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Dominik Ołdak. Na trzy minuty przed końcem decydującego gola strzelił Sebastian Papiernik, którego idealnie w kontrze obsłużył Pyra.

- Wszystko w tym meczu zagrało. Przeciwnik postawił ciężkie warunki. Cieszy to, że mieliśmy do dyspozycji tylu zawodników. Martwię się o grę w pierwszej połowie w obronie. Rywal oddał trzy strzały i zdobył trzy bramki ? powiedział trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. - Miejsce w 22-osobowej kadrze będzie wywalczyć ciężko, bo mamy do dyspozycji ponad 30 zawodników. Niewykluczone, że będziemy musieli wypożyczyć zawodników, aby nie siedzieli na trybunach ? dodał.

Powoli wyjaśnia się sytuacji testowanych zawodników. Tomasz Paszkowski przejdzie na Sportową z Polonii Warszawa, Kacper Siejka dołączy do zespołu jako wolny zawodników (ostatnio Górnik Zabrze). W Wildze powinniśmy zobaczyć także Kacpra Kozikowskiego z Promnika Łaskarzew.

25 lipca Orzeł zagra z Pogonią II Siedlce. Wilga 28 lipca zmierzy się w Miętnem ze Spartą Jazgarzew.

Józefovia Józefów ? Orzeł Unin 1:2 (0:1)
Bramki dla Orła: testowany 2, Kacper Kowalski
Orzeł: Jakubaszek, T. Gora, Korgul, B. Szczęśniak, Michalczyk, D. Szczęśniak, testowany 1, testowany 2, Dróżdż, Parzyszek, Kowalski. Ponadto zagrali: D. Matysiak, K. Brych, E. Wielgosz, P. Wielgosz, Dąbrowski, testowany 3, testowany 4, testowany 5.
Wilga Garwolin ? Huragan Wołomin 5:4 (2:3)
Bramki: Tomasz Paszkowski 8`, Szymon Rękawek 38`, Paweł Pyra 65`, 77`, Sebastian Papiernik 87` -  Marcin Figiel 18`, 43` Kamil Żmuda 30, Dominik Ołdak 85`
Wilga (I połowa): Fic, Kwiatkowski, Głowala, Siejka, D. Papiernik, Migas, Rękawek, Macioszek, Ochnik, Kisiel, Paszkowski.
Wilga (II połowa): Gandarela, Szwed, Tracz, Karol Zawadka, Dybcio, Janisiewicz, Świder, Zabiegałowski, Kamil Zawadka, S. Papiernik, Pyra.