Orzeł Unin szykuje się do debiutu w IV lidze

Opublikowano: 12 lipiec 2018, 09:43 Kategoria Sport
orzeł uninwilga garwolin

- Nic nie musimy udowadniać. Chcemy utrzymać się w lidze – przyznaje Janusz Kowalski, trener Orła Unin. Beniaminek IV ligi rozpoczął przygotowania do pierwszego w historii klubu występu na tym etapie rozgrywek.

Mistrz siedleckiej Ligi Okręgowej przygotowania do nowego sezonu rozpoczął w ubiegłym tygodniu. – Trenujemy cztery razy w tygodniu na własnym boisku, piąte zajęcia to siłownia – mówi trener Orła Janusz Kowalski.

W kadrze zespołu z gminy Górzno pojawi się kilka nowych twarzy. Z Fenixa Siennica do Orła przechodzi ofensywny pomocnik Dariusz Osica. Dużym wzmocnieniem może okazać się zawodnik Zrywu Sobolew Bartłomiej Sitarek, który trenuje z drużyną. Do klubu zgłosiło się trzech zawodników Wilgi Garwolin – powracający po kontuzji Jan Górski, bramkarz Marcin Łuczak oraz pomocnik Arkadiusz Kołodziejek. W unińskim zespole zobaczymy prawdopodobnie bramkostrzelnego Michała Zalewskiego z Amura Wilga. Akces do gry zgłosili także bramkarz Sępa Żelechów Patryk Seroczyński i wznawiający treningi Emil Wielgosz.

Trener Kowalski przyznaje, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra, co przekłada się na frekwencję i zaangażowanie na treningach. Orzeł Unin będzie absolutnym debiutantem w IV lidze. Klub, który we wrześniu będzie obchodził 25-lecie istnienia, jeszcze nigdy nie występował na tym szczeblu rozgrywek. – Nic nie musimy nikomu udowadniać. Każdy z piłkarzy chciałbym, żebyśmy się utrzymali. Nawet jeśli spadniemy, to nikt nam nie zabierze zdobytego doświadczenia – podkreśla szkoleniowiec.

Dla Orła awans do IV ligi wiąże się z dodatkowymi pracami na stadionie. Wkrótce zostanie zamontowana klatka dla kibiców gości. Wokół placu gry pojawi się ogrodzenie. Ustawiona zostanie także dodatkowa trybuna.

Języczkiem uwagi sezonu 2018/2019 będzie rywalizacja Orła z Wilgą. Oba zespoły spotkają się na zakończenie rundy jesiennej na boisku przy Sportowej. – Na pewno będą to ciekawe pojedynki. Większość chłopaków z Orła ma za sobą występy w Wildze. Sam byłem zawodnikiem GKS, podobnie jak Orła Unin – dopowiada Janusz Kowalski.

Pierwszy sparing przed sezonem Orzeł miał zagrać wczoraj, ale ostatecznie do spotkania z Fenixem Siennica nie doszło. W niedzielę drużyna z Unina zagra z Pogonią II Siedlce (IV liga). Obie jedenastki zagrają ponownie 25 lipca.

Sparingi Orła Unin

15 lipca (niedziela) – Pogoń II Siedlce (IV liga)

17 lipca (wtorek) – Józefovia Józefów (LO)

25 lipca (środa) – Pogoń II Siedlce (IV liga)

28 lipca (sobota) – Amur Wilga (LO)

4/5 sierpnia (sobota/niedziela) – Promnik Łaskarzew (LO)

Łukasz Korycki

fot. facebook.com/orzeluninfanpage

Komentarze  

+2 #4 uważne języczkiMarley 2018-07-12 20:54
Cytuję Łukasz:
"Języczkiem uwagi" - tak jest napisane w tekście. Prawidłowo powinno być: "Języczkiem u wagi"
https://sjp.pwn.pl/slowniki/j%C4%99zyczek%20u%20wagi.html


Poza tym sformułowanie zostało użyte błędnie. Niby skąd autor, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, wie, że te spotkania będą miały decydujące znaczenie, rozstrzygające, przeważające szalę itp.? Bo w takim kontekście winno się tego związku frazeologiczneg o używać. Być może oczywiście tak będzie, ale nie sposób tego stwierdzić już teraz. Autorowi chodziło zapewne, że będzie to rywalizacja ciekawa, symboliczna, może nawet emocjonująca, bo to takie swoiste, lokalne derby, bo transfery z Wilgi, itp. itd. Nie żebym miał potrzebę wymądrzania się, ale czyta to również młodzież i byłoby dobrze żeby przynajmniej tu było poprawnie językowo. Wystarczy, że już mamy coraz więcej "bynajmniej" wtedy, kiedy należy użyć "przynajmniej", że o lolach, xd, sztosach (?!) nie wspomnę. :-x
Cytować
0 #3 HmmFelek 2018-07-12 19:02
Cytuję Karakan:
Ten pan z krótkimi nogami, pofalowaną czuprynom i z niebieskim krawatem zawiązanym na szyi to kto, bo chyba nie asystęt posła Woźniaka.

To mąż Przepióry z Parysowa. Ale co robi z IV ligową drużyną Orła Unin. Na gościnnych występach czy wrażeń szuka?
Cytować
+2 #2 ???!!!Karakan 2018-07-12 14:15
Ten pan z krótkimi nogami, pofalowaną czuprynom i z niebieskim krawatem zawiązanym na szyi to kto, bo chyba nie asystęt posła Woźniaka.
Cytować
+4 #1 Błąd w związku frazeologicznymŁukasz 2018-07-12 13:59
"Języczkiem uwagi" - tak jest napisane w tekście. Prawidłowo powinno być: "Języczkiem u wagi"
https://sjp.pwn.pl/slowniki/j%C4%99zyczek%20u%20wagi.html
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież