Worek medali MKS podczas mistrzostw Polski

Opublikowano: 22 czerwiec 2018, 07:03 Kategoria Sport
mksbadminton

10 medali zdobyli zawodnicy MKS Garwolin podczas 39. Mistrzostw Polski Seniorów, które rozgrywane były w Sianowie pod Koszalinem.

Krzysztof Walenda razem z Magdaleną Kobą (KS Masovia Płock) zdobył złoty medal w grze mieszanej kat. 40+. W deblu kobiet kat. 50+ po srebro sięgnęły Agnieszka Brojek i Maria Brzeźnicka. Pierwsza z wymienionych zawodniczek MKS drugi srebrny krążek wywalczyła w mikście tej kategorii  (razem z Markiem Szczęśniewskim z Żyrardowa). Z kolei Maria Brzeźnicka pierwsze miejsce zajęła w mikście kat. 55+, grając u boku Stanisława Wikło (MKS Orlicz Suchedniów).

Tytuł mistrza Polski w singlu kat. 50+ zdobył Jacek Prędki. Dwa medale zdobył trener MKS Jerzy Rybicki ? złoty w mikście kat. 60+ (z Krystyną Cielecką z Olsztyna) i srebrny w singlu kat. 65+. Przemysław Grześkowiak turniej zakończył z trzecim miejscem w singlu kat. 70+. W deblu tej kategorii duet Leopold Tukendorf/ Paweł Gasz (UKS Unia Bieruń) był drugi. Pan Leopold zdobył ponadto złoto w singlu kat. 75+.

Był to ostatni stary seniorów MKS w tym sezonie.