Ukrainiec najlepszy w ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? [wideo]

Opublikowano: 17 czerwiec 2018, 15:46 Kategoria Sport
dni garwolinabieg avon kontra przemoc

Pavel Veretskyi (LKB Rudnik) wygrał IX edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Ukrainiec trasę 10 km pokonał w 31 minut i 26 sekund. Najlepszą kobietą została Monika Kaczmarek (Asicsfrontrunner Poland). Drugi do mety przybiegł Robert Głowala z Wilgi Garwolin, to najlepszy wynik mieszkańca powiatu garwolińskiego w tym biegu.

Dzisiejsze warunki pogodowe tym razem oszczędziły biegaczy. Było ciepło, ale częściowe zachmurzenie powstrzymywało częściowo promienie słońca.

Od początku ton rywalizacji nadawał Pavel Veretskyi. Ukrainiec, który do Garwolina przyjechał po raz trzeci, prowadził od startu do mety. Na 5. kilometrze jego przewaga nad drugim Robertem Głowalą (Wilga Garwolin) wynosiła 28 sekund. Na finiszu Veretskyi osiągnął czas 31:26. Drugi Głowala wbiegł na metę 50 sekund później (32:16). Trzecie miejsce, z czasem 33:32, zajął Łukasz Świesiulski. Strażak PSP w Garwolin został jednocześnie zwycięzcą I Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaku w Biegu na 10 km.

- Pogoda była dzisiaj trochę lepsza niż w poprzednich edycjach, ale nadał upalna. Bardzo jestem zadowolony z organizacji biegu ? było dużo punktów z wodą i fajna atmosfera u kibiców ? przyznał zwycięzca biegu, którego najlepszym wynikiem w Garwolinie było do tej pory drugie miejsce.

Historyczny sukces Roberta Głowali

Jako drugi dystans 10 km pokonał Robert Głowala. Zawodnik GKS osiągnął historyczny wynik. Jego rezultat to najlepsze osiągnięcie mieszkańca powiatu garwolińskiego w 9-letniej historii imprezy. ? Wczoraj miałem ostry start i dzisiaj nie chciałem się forsować. Poszło zgodnie z planem ? przyznał najlepszy zawodnik z naszego powiatu.

Najlepszą kobietą była 4. na mecie Monika Kaczmarek (34:4) z Asicsfrontrunner Poland. ? Trasa była wymagającą. Była super atmosfera wśród biegaczy, którzy w trakcie biegu mnie dopingowali. Wynik dzisiejszy to mój drugi rezultat na 10 km, z czego jestem bardzo zadowolona ? przyznała biegaczka, która debiutowała w garwolińskim biegu.

Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (41:25). ? Nie jestem zadowolona z rezultatu, bo miało być znacznie lepiej, ale to nie był mój dzień ? powiedziała podopieczna Stanisława Buszty, 8. w klasyfikacji kobiet.

Na trasie ponad 830 osób

Do mety dobiegł także, uczestnik wszystkich edycji, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 373. miejscu z czasem 01:02:33. Co ciekawe, to identyczny rezultat jaki włodarz uzyskał przed rokiem. W gronie 412 osób, które ukończyły bieg była m.in. prezenterka telewizyjna Beata Sadowska.

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało 421 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Łukasz Staniak z Vege Runners (04:58) przed Adamem Makulcem z Wilgi Garwolin (05:26) i Maciejem Walaskiem z Biegusiem.pl (05:35).

Podium w kategorii kobiet zajęły zdominowały zawodniczki Wilgi Garwolin. Wygrała, podobnie jak przed rokiem, Natalia Przybysz (05:52), a Agata Szaniawska (05:57) była trzecia. Podopiecznie Stanisława Buszty na podium przedzieliła Olga Grabowska (05:57). 2000 metrów pokonała także aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska.

Komplet wyników dostępny jest pod tym linkiem.