Fatalny koniec sezonu Wilgi. Porażka ze spadkowiczem [wideo]

Opublikowano: 16 czerwiec 2018, 20:23 Kategoria Sport
wilga garwolinnaprzód skórzec

Nie było wygranej na otarcie piłkarskich łez. Wilga Garwolin porażką 1:2 ze spadkowiczem Naprzodem Skórzec zakończyła sezon 2017/2018.

Dzisiejszy mecz nie miał wielkiej stawki, poza ligowymi punktami. Bez względu na jego wynik, Wilga zakończy sezon na 12. miejscu, a Naprzód na 15. oznaczającym spadek do okręgówki.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy jesienią pokonali Wilgę na własnym boisku 4:3. Co ciekawe było to jedno z dwóch wygranych w tym sezonie beniaminka spod Siedlec. W 5. minucie kontra przyjezdnych mogła zakończyć się golem. W odpowiedzi, w 11. minucie strzelał Karol Zawadka, ale efektowną paradą popisał się Paweł Krawczyk. Bramkarz ze Skórca niedługo później dobrze zachował się po strzałach Marka Górskiego i Sebastiana Papiernika.

Po upływie 30 minut goście nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Michał Kruszewski zagrał prostopadle w pole karne, gdzie dobrze znalazł się Karol Chojecki. Przed zmianą stron wyrównać próbowali S. Papiernik i Paweł Pyra. Brakowało jednak celności.

W przerwie trener Sergiusz Wiechowski dokonał aż trzech zmian. Na boisku zameldowali się Mikołaj Gola, Patryk Kisiel i Hubert Świder. Przewaga w posiadaniu piłki przyniosła bramkową akcję w 60. minucie gry. S. Papiernik był faulowany przez Tomasza Kacparzaka w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na ?wapno?. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. 10 minut później w znakomitej sytuacji znalazł się Gola. Napastnik minął bramkarza Naprzodu, ale upadając oddał niecelny strzał.

W 88. minucie goście ponownie zaskoczyli. Tym razem do bramki z pola karnego trafił asystent przy pierwszym trafieniu. W doliczonym czasie gry gospodarze domagali się odgwizdania kolejnego rzutu karnego po zagraniu ręką zawodnika gości.

Wilga Garwolin w sezonie 2017/2018 zdobyła zaledwie 31 punktów, wiosną zaledwie 10. Bilans spotkań to 8 wygranych, 7 remisów i 15 porażek. Bramki: 35:66.

Wilga Garwolin ? Naprzód Skórzec 1:2 (0:1)
Bramki: 60` Sebastian Papiernik (rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku) - 30` Karol Chojecki (as. Michał Kruszewski), 88` Michał Kruszewski
Widzów: ok. 100
Wilga: Lis, D. Papiernik (46` Kisiel), Karol Zawadka, Rękawek, Pyra (78` Szwed), Kwiatkowski, Macioszek (46` Gola), Zabiegałowski (46` Świder), Kamil Zawadka (70` Głowala), S. Papiernik (70` Migas), Górski.